Ważne
  Spychacze rozjadą Dolinę Trzech Stawów w Katowicach

  Spychacze rozjadą Dolinę Trzech Stawów w Katowicach

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak mają wyglądać nowe bloki w Dolinie

  Tak mają wyglądać nowe bloki w Dolinie ©arc inwestora

  Na przełomie sierpnia i września rusza jedna z bardziej kontrowersyjnych inwestycji mieszkaniowych w Katowicach. Trzy bloki powstaną w Dolinie Trzech Stawów, tuż przy stawie Łąka. Według inwestora, na działce nierekreacyjnej. Zdania są jednak podzielone
  Tak mają wyglądać nowe bloki w Dolinie

  Tak mają wyglądać nowe bloki w Dolinie ©arc inwestora

  Na przełomie sierpnia i września ruszy budowa osiedla nad stawem Łąka w Dolinie Trzech Stawów. Do inwestycji szykuje się Okam Capital, firma, która tutejszą działkę odkupiła od Grupy Bryksy. Budowa potrwa do lipca 2013 r.

  W trzech ośmiokondygnacyjnych budynkach z obniżeniami do czterech kondygnacji znajdą się 252 mieszkania o metrażu od 33 do 107 m kw.: studia, mieszkania z 2 lub 3 sypialniami i pent-house'y z tarasami na ostatnich piętrach. Na parterze domów zlokalizowane zostaną lokale usługowe. Pod budynkami, na dwupoziomowym parkingu, będzie miejsce na 362 auta. Cena za mkw. to ok. 6.5 tys. zł.

  Projekt osiedla przygotowała jeszcze dla Grupy Bryksy katowicka pracownia Konior Studio. Firma przejęła nie tylko projekt, ale zobowiązania wobec miasta i... niechęć mieszkańców os. Paderewskiego.
  Zabudowa Doliny - zielonego serca Katowic - od lat budzi protesty. Działki ma tu kilku inwestorów. Na razie buduje tylko - od strony os. Paderewskiego - Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa (4 domy wielorodzinne).

  W Okam przekonują, że okolice stawu Łąka to nierekreacyjna część Doliny.
  - Nie zachodzą więc obawy, że budowa w jakikolwiek sposób naruszy integralność jednego z najcenniejszych obszarów wypoczynkowych Katowic - twierdzi Magdalena Bodis, rzeczniczka Okam.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama