Za co płacą rodzice przedszkolaków? Co to są za koszty?

  Za co płacą rodzice przedszkolaków? Co to są za koszty?

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Za co płacą rodzice przedszkolaków? Co to są za koszty?

  ©Lucyna Nenow

  Grupa rodziców dzieci chodzących do przedszkola integracyjnego w Chorzowie Batorym przy ul. Brzozowej zastanawia się, skąd biorą się opłaty za pobyt dziecka w placówce.
  Za co płacą rodzice przedszkolaków? Co to są za koszty?

  ©Lucyna Nenow

  - Znam przepis mówiący o tym, że jeśli dziecko przebywa pięć godzin w przedszkolu, to rodzice nie ponoszą wtedy opłat - mówi jedna z matek. - Mój syn chodzi do przedszkola integracyjnego w Batorym. Przebywa tam pięć godzin dziennie. Płacę za jedzenie i tu nie mam zastrzeżeń. Jednak do tych opłat dochodzą koszty administracyjne, czyli aż 110 złotych - wylicza. - Nie wiem, czy to jest zgodne z przepisami i prawem, skoro nawet wtedy, gdy jest dzień wolny z powodu świąt lub ferii zimowych, i tak trzeba zapłacić - dodaje.


  - Moje dziecko chodzi do tego przedszkola od września - dodaje kolejna mama. - Stawka żywieniowa w tej placówce wynosi 3,52 zł za dzień. Skoro posyłam syna do przedszkola tylko na pięć godzin dziennie, to dlaczego mam płacić jeszcze jakieś koszty administracyjne? Jak do tego doliczy się jeszcze np. wpłaty na komitet rodzicielski, to uzbiera się niemała suma - uważa.

  Rodzice zastanawiają się, czy koszty administracyjne muszą ponosić wszyscy rodzice - zarówno ci, którzy posyłają dzieci na pięć godzin dziennie do przedszkola, jak i rodzice dzieci przebywających w placówce o wiele dłużej.

  O odpowiedź w tej sprawie poprosiliśmy chorzowskich urzędników. - Opłaty za posiłki obejmują tylko tzw. wsad do kotła, czyli jest to cena za produkty potrzebne do przygotowania posiłków. Natomiast 110 złotych stanowią koszty przygotowania przez personel posiłków dla dzieci - wyjaśnia Gabriela Kardas, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Chorzowie.

  Ile płacisz za pobyt dziecka w przedszkolu? Czy te koszty są za wysokie?


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama