Pogotowie strajkowe w Nexteer Automotive Poland w Tychach

  Pogotowie strajkowe w Nexteer Automotive Poland w Tychach

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Nexteer Automotive Poland w Tychach ogłoszono pogotowie strajkowe. - Jeśli w ciągu najbliższych dni nie dojdziemy do porozumienia z pracodawcą, to najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu rozpoczniemy akcję strajkową - poinformował dziś Grzegorz Zmuda, przewodniczący Solidarności w Nexteer Automotive Poland.
  Bezpośrednią przyczyną ogłoszenia pogotowia strajkowego jest fiasko prowadzonych od końca kwietnia mediacji w sporze zbiorowym pomiędzy stroną związkową a kierownictwem zakładu. 3 czerwca zamiast porozumienia strony podpisały protokół rozbieżności. W przeprowadzonym w połowie maja referendum strajkowym, w którym wzięło udział 75 proc. zatrudnionych w spółce, za strajkiem opowiedziało się 75 proc. głosujących.
  26 maja w zakładzie odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. - W tej sytuacji pozostaje nam już tylko strajk, choć cały czas liczymy, że jednak uda się znaleźć kompromis przy stole negocjacyjnym - dodaje Zmuda

  Spór zbiorowy w Nexteer rozpoczął się w lutym. Postulaty Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność dotyczą m.in. gwarancji zatrudnienia i wprowadzenia odpraw dla pracowników zwolnionych z winy pracodawcy. - Zgodnie z wcześniejszymi porozumieniami pracownik zatrudniony na umowę na czas określony po czterech latach automatycznie otrzymuje umowę na czas nieokreślony. Tymczasem pracodawca próbuje to omijać i przed ukończeniem czwartego roku pracy pozbywa się takiego pracownika. Chcemy ludzi przed tymi praktykami zabezpieczyć - podkreśla Zmuda.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama