Niemcy okradli 85-letniego mężczyznę. To przebierańcy

  Niemcy okradli 85-letniego mężczyznę. To przebierańcy

  SZEN

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tarnogórska policja poszukuje kobiety i mężczyzny w wieku ponad 50 lat, którzy w centrum Tarnowskich Gór ukradli 85-latkowi 1500 zł.
  Do zdarzenia doszło kilka dni temu, dokładnie 2 czerwca. 85-letni mężczyzna spotkał kobietę w wieku około 55-lat oraz mężczyznę w wieku od 55 do 60 lat.

  - Para przedstawiła się jako obywatele niemieccy. Zapytali 85-latka o najbliższy szpital, bo ich znajomy miał wypadek - relacjonuje kom. Piotr Jaguś, oficer prasowy tarnogórskiej komendy.

  Następnie para poprosiła dziadka, by przechował im w mieszkaniu walizki do czasu, kiedy wrócą ze szpitala.
  85-latek zaprosił domniemanych obywateli Niemiec do mieszkania na ulicy Krakowskiej. Tam goście poprosili dziadka by pożyczył im pieniądze na ewentualne leczenie znajomego, bo aktualnie dysponują tylko dewizami.

  Dziadek pożyczył kobiecie i mężczyźnie 1500 zł, zaś para w kosmetyczce zamkniętej na kłódkę zostawiła dewizy, niejako w zastaw.

  - Pożyczone pieniądze para miała zwrócić po powrocie ze szpitala. Oczywiście wieczorem podający się za obywateli Niemiec do 85-latka już nie wrócili. W kosmetyczce zamiast pieniędzy były zwitki papieru - mówi kom. Jaguś i ostrzega starsze osoby przed tego typu osobami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama