Mysłowice: Mały Alan czeka na operację serca

  Mysłowice: Mały Alan czeka na operację serca

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mały Alan z Mysłowic, którego historia przyjścia na świat w wozie strażackim obiegła tydzień temu całą Polskę, nie wróci szyb-ko do domu. U chłopca wykryto bowiem wrodzoną wadę serca. Maluszek czeka obecnie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na wyznaczenie daty operacji.
  Przypomnijmy: narodziny Alana przypominały scenę filmową. Rodzice jadąc nocą na porodówkę złapali gumę. Zdesperowany ojciec zatrzymał nadjeżdżający... furgon straży pożarnej Katowickiego Holdingu Węglowego ze strażakiem i sztygarem. Obaj byli na szychcie. Przenieśli szybko kobietę do auta, ale Alan ani myślał dłużej czekać. Poród odebrał ojciec malca w asyście górnika.

  - Tuż po odwiezieniu do szpitala Alan wyglądał niczym okaz zdrowia - mówi mama chłopca, Katarzyna Niedbałka. Był tylko nieco wychłodzony. Ważył 3,45 kg i miał 54 cm. - Dostał 9 punktów w skali Apgar - opowiada.

  Kiedy rankiem zaczął robić się siny, lekarze zdecydowali o przewiezieniu go do katowickiej kliniki, gdzie badania potwierdziły obawy - malec ma wadę serca.

  - Syn leży podłączony do aparatury. Oddycha samodzielnie, ale - jak tłumaczą lekarze - serce nie jest w stanie samo prawidłowo pracować - mówią rodzice.

  Zmienić to może jedynie operacja, która niesie ze sobą pewne ryzyko. - Szansę powodzenia operacji lekarze oceniają na 70 procent. I na jednej się nie skończy - zapowiada pani Kasia. Wczoraj miała zostać wyznaczona data pierwszego z zabiegów, ale termin odwlekł się z powodu niepożądanej reakcji małego na leki. - Pojawiła się wysypka - mówi Niedbałka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama