Wspólny plan i lista lewicy. Grzegorz Napieralski o sojuszu...

  Wspólny plan i lista lewicy. Grzegorz Napieralski o sojuszu Milera i Palikota [WIDEO]

  Damian Dragański AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wspólny plan i lista lewicy. Grzegorz Napieralski o sojuszu Milera i Palikota [WIDEO]

  ©fot. Piotr Smolinski

  Podczas Rady Krajowej SLD zadeklarowano, że podczas jesiennych wyborów parlamentarnych politycy Sojuszu, Twojego Ruchu i Zielonych wystartują ze wspólnej listy. Oznaczałoby to, że Zjednoczona Lewica musiałaby zdobyć co najmniej 8 proc. głosów, żeby wprowadzić swoich przedstawicieli do parlamentu.
  Wspólny plan i lista lewicy. Grzegorz Napieralski o sojuszu Milera i Palikota [WIDEO]

  ©fot. Piotr Smolinski

  "Rada Krajowa SLD podjęła decyzję o starcie w koalicji w ramach Zjednoczonej Lewicy" - czytamy na Twitterze partii. Jak podał portal 300polityka.pl, za startem przedstawicieli lewicy na jednej liście było 59 na 84 członków Rady Krajowej.
  Sobota miała się okazać kluczowym dniem dla lewicowych partii i ich ewentualnych decyzji co do startu w jesiennych wyborach parlamentarnych. Oprócz SLD decyzje co do wspólnej listy podjęły także Twój Ruch i Zieloni. Przedstawiciele obu partii zadecydowali, że wspólnymi siłami będą walczyć o miejsca w przyszłej kadencji parlamentu.


  Jak zapowiadała podczas sobotniej konferencji prasowej Barbara Nowacka z Twojego Ruchu, celem Zjednoczonej Lewicy będzie przeciwstawienie się partiom prawicowym w Sejmie. - To nie jest koalicja serc, ale umysłów - powiedziała Nowacka.
  Politycy, których partie doszły do porozumienia, przekonują, że negocjacje nie należały do najłatwiejszych. - Podjęcie decyzji nie było łatwe. Gdyby było inaczej, zdecydowalibyśmy się w dziesięć minut. Ostatecznie zajęło to nam kilkanaście godzin - powiedział rzecznik SLD Dariusz Joński w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP).
  Jeszcze niedawno szefowie SLD i Twojego Ruchu Leszek Miller i Janusz Palikot nie kryli niechęci do siebie podczas sejmowych posiedzeń, teraz będą wspólnie walczyć o miejsca w Sejmie. - Nie postanowiliśmy się zaprzyjaźnić. Mamy swoje polityczne cele, które chcemy wspólnie realizować - powiedziała AIP Barbara Nowacka odpowiadająca za rozmowy koalicyjne. Do koalicji nie wejdą raczej partie Razem i Biało-Czerwoni. - Dziś to nie jest prawdziwy projekt, szeroki, zbudowany na nowych twarzach - ocenia Grzegorz Napieralski z Biało-Czerwonych.
  Koalicja, aby wejść do Sejmu, potrzebuje 8 proc. głosów.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   koalicja lewicy

   and65 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Miller znowu zaklada sobie pętle na szyję tym razem rękoma Palikota he he.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja akurat wierzę w zdolności Monsieur Millera. A nie tym nie określonym: Palikot i jemu podobnym

   Kaya (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Gdyby M. Millerowi wcześniej nie nakazywano „kopulować“ z brakiem walorów jej PO, jako utajniony akcjonariusz, wówczas SLD dzisiaj byłoby tak ważną opozycją jakim jest PiS. Albo, nawet w rządzie z...rozwiń całość

   Gdyby M. Millerowi wcześniej nie nakazywano „kopulować“ z brakiem walorów jej PO, jako utajniony akcjonariusz, wówczas SLD dzisiaj byłoby tak ważną opozycją jakim jest PiS. Albo, nawet w rządzie z PiS i przy podziale łupów! Natomiast ta kolejna spółka z Palikotem raczej doprowadzi SLD do tegoż historycznego manewru, pn.: „Sztandar PZPR, proszę wyprowadzić“! Lewica sama wśród siebie rozczłonkowała się na liczne mało znaczące tkanki! Więc jak dzisiaj logicznie rozumieć to weekendowe sztuczne zrośnięcie się: więc tkanki znaczącej z nic nie znaczącą? Jak raptem to sztuczne zespolenie ma mieć jakiś wpływ na rozrost procentów lewicy? Kiedy SLD jeszcze jakąś marką jest, a cała reszta dalej pozostaje bez niej! Ot, jakiś wyjątkowo dziwaczny manewr, i talko do tyłu a nie na przodek! Czyli, ryczej kolejna wpadka, zamiast z niej wyjście! A ten Napieralski to niech zaprzestanie świecić jakimiś listami! Niech już od razu wskaże: gdzie i z jakiej listy chce startować… W Szczecinie startuje obywatel Arłukowicz, a inni są bez wzięcia!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama