Ważne
  Katowice: Sprzedajemy w sieci ubranka i flety

  Katowice: Sprzedajemy w sieci ubranka i flety

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Handel przedmiotami "z drugiej ręki" zaczyna być naszym sportem narodowym. Internet staje się wielką tablicą ogłoszeniową. Sprzedajemy dosłownie wszystko: antyki, odzież, meble, samochody i sprzęt RTV.
  Co ciekawe, poszczególne regiony specjalizują się w różnych kategoriach towarów "z drugiej ręki". Choć mogłoby się wydawać, że Śląskie to prawdziwe zagłębie motoryzacyjne, to nie samochody są u nas najczęściej wystawiane na sprzedaż.

  - Z województwa śląskiego pochodzi co czwarte używane ubranko dziecięce wystawiane na aukcjach internetowych i portalach ogłoszeniowych - mówi Przemek Klemczak z portalu Tablica.pl, który przeanalizował 250 tys. ogłoszeń z całego kraju.

  Okazuje się, że jesteśmy też rekordzistami Polski w sprzedaży... instrumentów muzycznych. Handel "rzeczami z drugiej ręki", to doskonała pole dla poszukiwaczy rzadkich okazów - antyków, literatury, przedmiotów kolekcjonerskich. Ludwikowska komoda z 1883 roku jest na przykład do kupienia od ręki za 790 zł. Rodzinna pamiątka z lat 20. (komoda, kredens i zegar) została wyceniona przez właściciela na 9 tys. zł.

  Coraz większe znaczenie ma także lokalny handel przedmiotami używanymi, często na ternie jednego miasta albo powiatu.

  - Zarówno sprzedawcy jak i kupujący podkreślają, że ważny jest kontakt z dotychczasowym właścicielem danej rzeczy, a ten nie ogranicza się tylko do dotykania tej samej paczki pocztowej jak w wypadku serwisów aukcyjnych. Tu towar przechodzi "z ręki do ręki" i to dosłownie - mówi Klemczak.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   HMM

   PODPISS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   I CO MMOZNA Z TEGO WYWNIOSKOWAC? -- ZE MOZNA KUPIC/SPRZEDAC COS UZYWANEGO. TRAWA JAST ZIELONA.
   KLUSKI SA NIEDOBRE NA ZIMNO.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama