Była menedżerka Rubika nie oddała 100 tysięcy

  Była menedżerka Rubika nie oddała 100 tysięcy

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj minął ostateczny termin, jaki władze Raciborza dały Katarzynie Kanclerz, byłej menedżerce Piotra Rubika, na oddanie 100 tysięcy złotych wpłaconych w ramach zaliczki na czerwcowy koncert artysty z okazji 900-lecia miasta.
  Do miejskiej kasy nie wpłynęła w tym czasie ani złotówka. - Wyczerpaliśmy możliwości polubownego załatwienia sprawy. Była menedżerka Rubika nie odbiera nawet naszej korespondencji. Wróciły do nas wszystkie wysłane do niej pisma. Nie zamierzamy dłużej czekać, idziemy z tym do sądu. Zwłaszcza, że termin rzekomej spłaty był już przekładany przez tę panią kilka razy i zawsze kończyło się na obietnicach - mówi Anita Tyszkiewicz-Zimałka, rzecznik raciborskiego magistratu.

  Przypomnijmy: czerwcowy koncert Piotra Rubika w Raciborzu okazał się najdroższym występem gwiazdy w historii miasta. Zamiast 200 tysięcy złotych, kosztował 300 tysięcy, bo urzędnicy już na początku roku wpłacili zaliczkę Katarzynie Kanclerz, która wówczas reprezentowała jeszcze artystę.
  Potem - na nieszczęście dla raciborskich urzędników - drogi menedżerki i gwiazdy się rozeszły, więc by ratować głośno zapowiadany koncert, władze dogadały się z samym muzykiem i przelały na jego konto żądane przez artystę 200 tysięcy zotych.

  Jeszcze zanim Rubik ze swoją orkiestrą przyjechał do miasta, urzędnicy zażądali od Katarzyny Kanclerz natychmiastowego zwrotu zaliczki i zapłaty kary za niewywiązanie się z umowy. Co prawda była menedżerka obiecała wówczas, że 100 tysięcy odda, ale poprosiła o przedłużenie terminu spłaty do końca sierpnia. Od tego czasu Kanclerz jest jednak nieuchwytna.

  - Nasi radcy prawni przygotowują już stosowny pozew. Zostanie złożony w najbliższych dniach w sądzie - zapowiada Anita Tyszkiewicz-Zimałka.

  W marcu menedżerka wystosowała do kolorowej prasy specjalne oświadczenie, w którym nie zgadzała się z wypowiedzeniem umowy przez Piotra Rubika. Według niej artysta nie miał do tego prawa. W jej opinii powinna obowiązywać jeszcze przez najbliższe cztery lata.

  Naszym dziennikarzom również nie udało się skontaktować telefonicznie z Katarzyną Kanclerz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama