Opóźnienia na Stadionie Śląskim. Montaż dachu później

  Opóźnienia na Stadionie Śląskim. Montaż dachu później

  JAC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczęcie montażu dachu na Stadionie Śląskim opóźni się o kolejne dwa tygodnie, ale wykonawcy zapewniają, że największe poliwęglanowe zadaszenie w Europie o powierzchni blisko 44 tys. m kwadratowych będzie gotowe zgodnie z planem czyli do 30 października br.
  - Big lift czyli podnoszenie i naciąganie lin na których rozpięty będzie dach miało rozpocząć się w połowie czerwca, ale zostało przesunięte o dwa tygod-nie, bo z Hiszpanii przyjechały do nas dopiero 4 z 40 elementów łączących tę konstrukcję - powiedział inżynier kontraktu Andrzej Bilnik. - W związku z tym zmianie uległ harmonogram prac i choć jest on teraz bardzo napięty, to firma Hochtief Polska zapewnia, że obiekt będzie gotowy do końca tego roku,

  Obecnie na stadionie trwają prace związane z jego funkcją lekkoatletyczną, a na przełomie lipca i sierpnia na murawie zostanie posiana nowa trawa. Do końca roku firma Masters ma zaprojektować i zbudować nowe boisko rozgrzewkowe z syntetyczną nawierzchnią oraz okalającą je czterotorową bieżnią.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama