Ważne
  Coraz więcej cudzoziemców nielegalnie przekracza granicę

  Coraz więcej cudzoziemców nielegalnie przekracza granicę

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie ma dnia, by Straż Graniczna nie ujawniła przypadków nielegalnej migracji. Tylko w ciągu dwóch dni minionego weekendu pogranicznicy zatrzymali 5 obywateli Ukrainy, którzy na terenie Polski przebywali nielegalnie.
  Nie mieli wiz uprawniających do pobytu i przejazdu przez terytorium naszego kraju. Wpadli podczas kontroli przez mobilne patrole środków transportu międzynarodowego na ekspresowym odcinku Drogi Krajowej nr 1 w rejonie Cieszyna.

  W piątek w godzinach wieczornych podczas sprawdzania dokumentów pasażerów ukraińskiego autobusu rejsowego relacji Brno - Kałusz, okazało się, że podróżujący nim 25-letni obywatel Ukrainy przekroczył czesko-polską granicę bez wymaganych dokumentów. Również w piątek, w godzinach nocnych, autobusem rejsowym z Pragi do Lwowa jechała 30-letnia obywatelka Ukrainy, która nielegalnie przekroczyła czesko-polską granicę.

  Do podobnych dwóch zdarzeń doszło w sobotę. Najpierw około godz. 15 w autokarze z Pragi do Kijowa strażnicy zatrzymali 54-letnią Ukrainkę. Kilka godzin później w czeskim autobusie relacji Praga-Odessa wylegitymowali 23-letnią kobietę i 24-letniego mężczyznę, którzy również nie mieli wymaganych dokumentów. Po legalnym pobycie na terytorium Czech, nielegalnie przekroczyli czesko-polską granicę, by jechać dalej na Ukrainę.

  - W związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach wszyscy zostali zatrzymani. Gdy otrzymamy decyzję wojewody śląskiego o wydaleniu i ukaraniu mandatami karnymi, przekażemy ich służbom czeskim - informuje ppłk Cezary Zaborski, rzecznik prasowy komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama