26-latek z Piekar Śląskich zatrzymany za alarm bombowy

  26-latek z Piekar Śląskich zatrzymany za alarm bombowy

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Bytomia zatrzymali 26-letniego mieszkańca Piekar Śląskich podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu w bytomskim sądzie. Informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego wymusiła ewakuację blisko 200 osób. Zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.
  Pracownica sądu odebrała informację, że w budynku została podłożona bomba. Na miejsce skierowane zostały policyjne radiowozy oraz służby ratunkowe, w tym straż pożarna, pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe.

  Zanim policyjni pirotechnicy mogli przystąpić do sprawdzenia budynku, z jego pomieszczeń ewakuowano 190 osób. Po przeglądzie wszystkich zakamarków sądu pirotechnicy nie ujawnili materiału wybuchowego.

  W tym samym czasie kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Wczoraj "bombowy żartowniś" został zatrzymany. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. W jego domu policjanci znaleźli dowody świadczące o tym, że to on jest sprawcą alarmu. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama