Mydło z kawałkiem hałdy promuje Rydułtowy

  Mydło z kawałkiem hałdy promuje Rydułtowy

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Anita Gąsior prezentuje nowy gadżet Rydułtów. Mydełko ma cytrusowy zapach

  Anita Gąsior prezentuje nowy gadżet Rydułtów. Mydełko ma cytrusowy zapach ©fot. Jacek Bombor

  Maleńkie Rydułtowy w powiecie wodzisławskim, słynące z najwyższej hałdy w Europie, pokazały znacznie większym miastom, jak można oryginalnie i ciekawie się promować.
  Anita Gąsior prezentuje nowy gadżet Rydułtów. Mydełko ma cytrusowy zapach

  Anita Gąsior prezentuje nowy gadżet Rydułtów. Mydełko ma cytrusowy zapach ©fot. Jacek Bombor

  Miasto wyprodukowało promocyjny gadżet, który robi wśród mieszkańców i gości furorę: cytrusowe mydełko z zatopionym w środku kawałkiem oryginalnego kamienia z... megahałdy. Na razie powstało 500 sztuk, ale telefony w urzędzie się urywają: wszyscy chcą mieć coś takiego u siebie w domu.

  - Zainteresowanie jest tak wielkie, że zastanawiamy się nad produkcją kolejnej partii. Być może będzie można je kupić wkrótce w naszym Rydułtowskim Centrum Kultury.
  Jedno jest pewne: to był strzał w dziesiątkę. Gadżet trafi do zacnych gości, którzy nas odwiedzą, na pewno będzie do wygrania w miejskich konkursach - mówi nam Krzysztof Jędrośka, sekretarz gminy. Przyznaje, że hałda to symbol Rydułtów, a taki kamyk, pozostawiony gdzieś na półce w domu, może być cenną pamiątką.

  Ale czy przy produkcji gadżetu hałda nie zacznie się zmniejszać, bo zabraknie kamienia? - Spokojna głowa, pół wiaderka wystarczyło na 500 mydełek, więc żadnego zagrożenia nie ma - śmieje się Jędrośka. Niektórzy mieszkańcy przyznają, że podarowanie mydełka komuś może być odebrane dwuznacznie, ale wątpliwości szybko mijają po obejrzeniu gadżetu. Żółta, przezroczysta kosteczka ładnie połyskuje w słońcu, eksponując w środku kamyk. Mydełko pachnie cytrusami.

  - Jakbym coś takiego dostała, to chyba nie po to, by się nim umyć. To przecież jest pamiątka! - mówi Ilona Kubica, mieszkanka centrum. Cieszy się, że hałda stała się nareszcie najważniejszym symbolem miasta. - Gdy kopalni nie będzie, tylko ona nam pozostanie - mówi.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   błąd

   kami (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 39

   SZARLOTA nie CHARLOTA,czy tak trudno zapamietac.
   Ten napis jest trochę duży:P

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama