Industriada 2011: Debiut Muzeum Drukarstwa [ZDJĘCIA]

  Industriada 2011: Debiut Muzeum Drukarstwa [ZDJĘCIA]

  Witold Kożdoń, klm

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Industriada 2011: Debiut Muzeum Drukarstwa [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Witold Kożdoń

  Nie znajdziesz tu nieboszczyków pod ścianą - reklamuje się cieszyńskie Muzeum Drukarstwa. W sobotę każdy mógł sprawdzić, że wszystkie maszyny nadal są sprawne!
  Wielki dzień dla Cieszyna! Po raz pierwszy na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego znalazło się unikatowe Muzeum Drukarstwa. To niezwykłe miejsce, w którym pasjonatom drukarstwa udało się zachować typograficzną drukarnię z całym bogactwem czcionek, matryc, klisz chemigraficznych i drzeworytniczych, a także maszyn odlewniczych, urządzeń drukujących, pras dociskowych i urządzeń introligatorskich.


  Dziś można było zobaczyć, jak rozwijało się drukarstwo. Zecerzy, linotypiści, drukarze typograficzni, introligatorzy tradycyjni pokazywali zwiedzającym, co potrafią maszyny znajdujące się w placówce. Były także warsztaty graficzne dla dzieci i dorosłych.

  Punktem kulminacyjnym było zorganizowanie i przeprowadzenie otrzęsin drukarskich połączone z uroczystym odsłonięciem murala.

  Oj działo się w Cieszynie - był uliczny korowód uczestników w tradycyjnych strojach z udziałem orkiestry dętej i mażoretek, przejście na Rynek, obrzęd otrzęsin i uroczyste przyjęcie do grona drukarzy.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z INDUSTRIADY 2011 W WOJ.ŚLĄSKIM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama