Gliwice: Złoto Shoguna dla Wiłkomirskiego i Wojnarowicza

Andrzej Azyan
Wieloletni trener AZS Gliwice, Czesław Garncarz, po raz trzeci zaprosił na międzynarodowy turniej mistrzów judo w kategorii open Złoto Shoguna najlepszych zawodników z Polski i Europy.

Przez dwie godziny licznie zebrani kibice w hali przy ul. Akademickiej w Gliwicach w ekspresowym tempie oglądali walki mistrzów w kategorii 75 kg i +75 kg. Gwiazdą turnieju był Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa). Wszystkie cztery walki, w wadze 75 kg , jakie stoczył wygrał przed czasem. W każdej z nich zademonstrował znakomite techniki. W finale pokonał Ignacego Rudawca (AZS Gliwice), a potrzebował do tego około 20 sekund.

- To były bardzo dobrze zorganizowane zawody. Cieszę się z tego zwycięstwa. Ostatnio przechodziłem trudną rehabilitację. To było dobre przetarcie przed zawodami o Puchar Świata - powiedział Krzysztof Wiłkomirski.

W wadze +75 kg świetną formę zaqprezentował Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom). Wygrał ten turniej trzeci raz z rzędu. W finale przed czasem pokonał swojego klubowego kolegę Przemysława Matyjaszka.

- Z przyjemnością przyjeżdżam na ten turniej. Bardzo dobrze tutaj się czuję. To jest bardzo dobra propaganda judo - mówił Wojnarowicz.