Bardzo tanie warzywa drastycznie zdrożeją [SPRAWDŹ CENY]

  Bardzo tanie warzywa drastycznie zdrożeją [SPRAWDŹ CENY]

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Truskawki
  1/3
  przejdź do galerii

  Truskawki ©ARC DZ

  Po wybuchu afery z bakteriami E. coli na warzywach w Niemczech, ceny na zieleniakach w naszym regionie spadły. Tak wynika z naszego sobotniego rekonesansu po targowiskach. Jednak konsumenci nie mają się z czego cieszyć - twierdzą eksperci - bo jeśli teraz jest taniej, to wkrótce czeka nas drastyczna podwyżka cen warzyw.
  Pani Halina, która prowadzi minibar w Bytomiu, kupuje warzywa, by przyrządzać sałatki. Przyznaje, że przez ostatnie dwa tygodnie bardzo potaniały.

  - Jeszcze dwa tygodnie temu kilogram pomidorów kosztował nawet 6 złotych. Teraz można je kupić już za 2 złote. A ogórki są jeszcze tańsze - zauważa.


  ZOBACZ TABELĘ CEN WARZYW I OWOCÓW W POSZCZEGÓLNYCH MIASTACH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej przyznaje, że od 26 maja, czyli od wybuchu afery z bakteriami w Niemczech, ceny niektórych warzyw w hurcie spadły nawet 10-krotnie.

  - Konsument kupuje na targowiskach warzywa po cenach detalicznych, więc tak dużego spadku nie obserwuje, ale i tak obniżka na bazarach jest pięciokrotna - szacuje Włodarz.

  Niskie ceny warzyw mogą się utrzymać przez kilka miesięcy. Dlaczego? Komisja Europejska zapowiedziała, że przekaże europejskim producentom warzyw odszkodowania z końcem czerwca.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama