W Zagłębiu nie brak miejsc do kąpieli. Sprawdź [MAPA]

  W Zagłębiu nie brak miejsc do kąpieli. Sprawdź [MAPA]

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Zagłębiu mamy tylko trzy oficjalnie zgłoszone do przebadania przez sanepid kąpieliska. Są to Pogoria I i III w Dąbrowie Górniczej oraz Stawiki w Sosnowcu. Czy to oznacza, że tylko tam możemy się kąpać latem? Teoretycznie możemy się kąpać wszędzie tam, gdzie do tej pory. Tyle tylko, że od tego roku kąpieliska niezorganizowane są jedynie "miejscami przeznaczonymi do kąpieli", o które dba ich organizator (np. gmina).
  Najwięcej atrakcji można się spodziewać nad Pogorią III

  Najwięcej atrakcji można się spodziewać nad Pogorią III ©Lucyna Nenow

  SOSNOWIEC
  Na Stawikach w tym roku może zabraknąć WOPR-u. MOSiR w Sosnowcu ogłasza samodzielny nabór ratowników, którzy będą dbać o bezpieczeństwo korzystających z kąpieliska.

  Planowane jest zagospodarowanie części plaży pod boisko do siatkówki. Baseny w Niwce, Sielcu i Stawiki zostały już zbadane przez sanepid i przeszły całą procedurę pomyślnie. Z użytku został wyłączony całkowicie "Balaton", ponieważ woda nie spełnia tam norm czystości.

  DĄBROWA GÓRNICZA
  W mieście są dwa oficjalne kąpieliska Pogoria I i Pogoria III. Oficjalnie Pogoria I rusza już od 15 czerwca, a Pogoria III 1 lipca. Obok tej pierwszej mieszkańcy będą mogli skorzystać z boiska do siatkówki oraz wypożyczalni sprzętu wodnego.

  Na Pogorii III dodatkowe atrakcje będą uruchamiane w miarę możliwości wynikających z prowadzonych tam prac budowlanych. Wykonawca robót zobowiązał się jednak do 15 czerwca zakończyć budowę molo, plaży i promenady. Obiekty te będą musiały przejść jeszcze odbiór techniczny. Proces ten trwać może nawet do 5 tygodni. Z plaży i mola będzie jednak można korzystać od 1 lipca.

  Sanepid przeprowadził już pierwsze badania, które nie wykazały żadnych przeciwwskazań do kąpieli. Kolejne badania będą zlecane przez Centrum Sportu i Rekreacji. Kontrola wody Pogorii I odbędzie się 20 czerwca, a Pogorii III - 1 lipca.

  W Dąbrowie ruszyły oficjalnie baseny odkryte w Parku Wodnym Nemo. Są czynne codziennie od godziny 9 do 20. Zarówno do pierwszego jak i drugiego kąpieliska można dostać się komunikacją miejską oraz wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi.

  Zobacz mapę kąpielisk w Zagłębiu:


  Pokaż Kąpieliska w
  Zagłębiu
  na większej mapie

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama