Lidka z Czterech Pancernych odwiedzi Istebną

  Lidka z Czterech Pancernych odwiedzi Istebną

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Lidka z Czterech Pancernych odwiedzi Istebną
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Górale z Zespołu Regionalnego "Istebna" postanowili przypomnieć światu, że 42 lata temu w Istebnej kręcono zdjęcia do ostatniego odcinka serialu "Czterej pancerni i pies". Dziś w Centrum Edukacji Ekologicznej osoby, które brały udział w nagraniach, podzielą się swoimi wspomnieniami. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Niemirska, serialowa Lidka, która po latach znów odwiedzi Istebną.
  - Postanowiliśmy zaprosić panią Niemirską, bo górale wspominają ją niezwykle serdecznie - mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik Zespołu Regionalnego "Istebna". Niemirska odpowiedziała na zaproszenie mailowe. Telefonicznie skontaktowała się z zespołem i stwierdziła, że choć nie jeździ na takie spotkania, góralom z Trójwsi nie może odmówić. Jak się okazało, doskonale pamięta sceny filmu pt. Czterej pancerni i pies kręcone w Istebnej.


  - Pytała, czy żyje jeszcze ten góral, który ją tak obściskiwał na wozie, gdy jechali razem. Bardzo chciała się z nim spotkać. Niestety, nasz Jan już nie żyje - przyznaje Papierzyński.

  Zdjęcia do scen podwójnego wesela Janka i Marusi oraz Gustlika i Honoratki przez tydzień kręcone były w góralskiej scenerii Trójwsi Beskidzkiej z udziałem Zespołu Regionalnego "Istebna" w roli statystów.

  Po 42 latach młodzi członkowie Zespołu Regionalnego "Istebna" w ramach projektu "Powrócimy wierni - wesele góralskie po latach" dotarli do osób, które brały udział w nagraniach, rozmawiali z nimi, szukali pamiątek związanych z serialem.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama