Gliwice: W najbliższą sobotę festiwal "Śląskie Smaki"

  Gliwice: W najbliższą sobotę festiwal "Śląskie Smaki"

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Trzecia sobota czerwca to dzień kulinarnych doznań. Wtedy miłośnicy dobrej kuchni spotkają się na VI Festiwalu "Śląskie Smaki". W gliwickim parku im. Chopina zagoszczą kabaretowe skecze i dobra muzyka. A wszystko to okraszone niezwykłym aromatem konkursowych potraw.
  Główną atrakcją Festiwalu będzie konkurs kulinarny. W szranki o Złoty Durszlak i tytuł Eksperta Śląskich Smaków staną drużyny amatorów i profesjonalistów. Po raz pierwszy w sześcioletniej historii imprezy ci pierwsi będą w mniejszości (gotować będzie 9 drużyn amatorskich i aż 12 profesjonalnych). "Cieszy nas fakt, że nasz konkurs jest coraz bardziej znany również wśród profesjonalistów. Możemy śmiało powiedzieć, że Festiwal "Śląskie Smaki" jest już najważniejszą imprezą kulinarną w Śląskiem.
  Uczestniczą w nim nie tylko przedstawiciele kuchni śląskiej, ale również góralskiej, częstochowskiej, zagłębiowskiej. Mamy przegląd wszystkich kuchni regionu" - mówi Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej, która wraz z Miastem Gliwice organizuje imprezę.

  Festiwal "Śląskie Smaki" jest również okazją do zabawy przy wtórze doskonałych zespołów i kabaretów. W tym roku wystąpią zespoły The Bottles i Sweet Garden oraz kabaret Czesuaf. Na scenie zaprezentuje się również mistrz kuchni molekularnej - Jean Bos. W przerwie pomiędzy swoimi pokazami ten znakomity kucharz będzie oceniał konkursowe dania. W jury obok niego zasiądą kucharze i eksperci kulinarni nie tylko z województwa śląskiego, m.in. znana z wielu popularyzujących kulinaria wydawnictw Hanna Szymanderska.

  Ostatnim punktem programu będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", który towarzyszy festiwalowi od pierwszej edycji.

  Informacje o festiwalu na bieżąco ukazują się na stronie www.slaskiesmaki.pl

  VI Festiwal "Śląskie Smaki", 18 czerwca 2011. Park im. Chopina w Gliwicach, początek o godz. 14.00.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama