Sosnowiec: Jacek Kuroń patronem parku w Kazimierzu?

  Sosnowiec: Jacek Kuroń patronem parku w Kazimierzu?

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pomysłodawcy nazwy przy minizoo, które jest atrakcją parku

  Pomysłodawcy nazwy przy minizoo, które jest atrakcją parku ©Magdalena Nowacka

  Park w dzielnicy Kazimierz ma szansę wrócić do swoich lat świetności. Taką nadzieję mają inicjatorzy nazwania go imieniem Jacka Kuronia. - Moje zainteresowanie Jackiem Kuroniem zaczęło się kilka lat temu - mówi Leszek Tkaczyk, który zbierał podpisy pod petycją do Rady Miejskiej.
  Pomysłodawcy nazwy przy minizoo, które jest atrakcją parku

  Pomysłodawcy nazwy przy minizoo, które jest atrakcją parku ©Magdalena Nowacka

  - Zdenerwowało mnie, kiedy niektóre osoby szkalowały jego imię, założyłem nawet specjalny komitet obrony jego imienia. Lubiłem go słuchać, szanowałem jako człowieka. Potem dowiedziałem się, że z Sosnowca pochodzi jego rodzina, a nawet tu, na cmentarzu w Kazimierzu leżą jego przodkowie - dodaje.

  Udało mu się zebrać około setki podpisów. I zarazić ideą kilka osób. Między innymi Kazimierza Żmiję, amatora genealoga, społecznika i wielkiego orędownika Jacka Kuronia. Pan Kazimierz zorganizował już w tym roku na terenie Sosnowca sympozjum poświęcone tej postaci. Kiedy usłyszał o inicjatywie pana Leszka, od razu się z nim skontaktował.

  NAJNOWSZE INFORMACJE Z ZAGŁĘBIA NA DZIENNIKZACHODNI.PL


  - Pomyślałem, że to wspaniały pomysł. Przyklasnęli tej idei także Arkadiusz Chęciński, przewodniczący Rady Miejskiej i poseł Jarosław Pięta. Jestem też w stałym kontakcie z rodziną Jacka Kuronia i im także jest bardzo miło z tego powodu. Chcielibyśmy we wrześniu zorganizować w parku spotkanie, na którym zjawią się synowie i żona Kuronia. Nie zabraknie zupy "kuroniówki". Mam nadzieję, że do tego czasu zostanie podjęta stosowna uchwała - podkreśla.

  W czerwcu ma się też odbyć spotkanie promujące postać polityka w Wyższej Szkole Humanitas. Po nim planowane są odwiedziny w parku i dyskusja nad pomysłem.

  Do inicjatywy przyłączył się też Zbigniew Wysocki, który prowadzi w parku kawiarenkę.

  - Jestem lokalnym patriotą. Serce boli, jak ten park idzie w zapomnienie. Kiedyś tętnił życiem. Tu grały największe gwiazdy, coś się działo w każdy weekend. Teraz festyny i koncerty odbywaj się o wiele rzadziej. Może kiedy park zyska patrona, przyciągnie inwestorów a władze także się nim bardziej zainteresują - ma nadzieję pan Zbyszek.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeśli przyklasnął Pięta

   =Chi CHi Chi= (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Sprawa wygrana, jak on w wyborach

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama