Katowice: Trwa święto kina niezależnego - Ars Independent

  Katowice: Trwa święto kina niezależnego - Ars Independent

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trwa Festiwal Filmowy Ars Independent - największe jak dotąd święto kina niezależnego na Śląsku - organizowane w ramach starań Katowic o tytuł ESK. Przed nami trzy ostatnie festiwalowe dni i moc atrakcji.
  W cyklu retrospektywy zobaczycie dziś "Wojaczka" Lecha Mejewskiego ( 17.30 Kino Komsos), a w Rialto - "Krąg" Jafara Panahiego (17.30), a o 20. - "Lustro" tegoż reżysera. Majewskiego przedstawiać nie trzeba. Panahi to natomiast irański reżyser skazany w ubiegłym roku w Iranie na 20-letni zakaz pracy twórczej i więzienie.

  Pierwsze dziś projekcje ruszają w Kosmosie o 10. Na ekranie "Summer of Goliath", kolejne będą kino hiszpańskie i tureckie. A wieczorem w Rondzie sztuki koncert The Gandu Circus.
  Jutro w Kosmosie znów Majewski, tym razem zobaczycie tu "Ogród rozkoszy ziemskich" (godz. 12.). O godz. 18.30 w ramach cyklu Middle East Spectrum będzie wyświetlany film "Teheran", a w Światowidzie o 22.15, w ramach tego samego cyklu,egipski "Microphone". Niedziela to oprócz filmów, koncert, w Rondzie Sztuki wystąpi Barbara Morgenstern (godz. 19.).

  Ars Independent trwa od wtorku. To w sumie 70 seansów i dwa konkursy. W Konkursie Głównym debiutanci i autorzy filmów drugich powalczą o Śląską Nagrodę Filmową - 20. tys. zł trafi do twórcy jednego z sześciu tytułów. Drugi jest Konkurs Filmów Amatorskich kilOFF, skupiający najciekawsze krótkometrażowe filmy stworzone przez twórców nieprofesjonalnych.

  Festiwal potrwa do niedzieli. Wejściówki na pokazy przed godz. 16. kosztują 5 zł, po godz. 16. - 10 zl. Cały program znajdziecie na arsindependent.pl Filmy wyświetlane są w trzech kinach - Rialto (ul. Kochanowskiego), Światowid (3 Maja) i Kosmos (ul. Sokolska). Koncerty zaś odbywają się Rondzie Sztuki. Wstęp na koncerty jest wolny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama