Świętojańska Noc Muzealna w Tarnowskich Górach [ZDJĘCIA]

  Świętojańska Noc Muzealna w Tarnowskich Górach [ZDJĘCIA]

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Świętojańska Noc Muzealna w Tarnowskich Górach [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Iwona Makarska

  Raz w roku tarnogórskie Muzeum poszerza swoją siedzibę o miejski rynek, gdzie odbywa się Świętojańska Noc Muzealna. Nie inaczej było i w tym roku.
  Świętojańska Noc Muzealna odbyła się 17 czerwca. Na rynku można było zobaczyć prace uczniów Liceum Plastycznego i wystawę tradycyjnych, szkockich mundurów. Dużym zainteresowaniem cieszył się dwukrotny występ zespołu Donegal, który w rytm celtyckich brzmień porwał do tańca zgromadzoną publiczność. W przerwie "Familia szlachecka" zaprezentowała pokaz walk i białą broń. Była także możliwość zwiedzania Muzeum oraz posłuchania opowieści o świętojańskich obchodach na Śląsku oraz historii szabel - wschodniej i husarskiej.

  NAJNOWSZE INFORMACJE KULTURALNE Z WOJEWÓDZTWA ŚLASKIEGO

  - Tarnogórskie Muzeum zwiedza się raczej tylko z dziećmi. Można im wówczas pokazać ich korzenie, historię kraju czy dawną broń, która na co dzień nie jest widoczna. Ale nie tylko, gdyż poznawanie zbiorów skłania też do refleksji, wspomnień, co w dzisiejszej dobie komputerów nie jest jednak powszechnym zjawiskiem - mówi Karina Trawińska, jedna ze zwiedzających Muzeum podczas Świętojańskiej Nocy Muzealnej .

  Ponadto restauracja-winiarnia "Sedlaczek" częstowała podczas palenia ziół świętojańskimi kremówkami i tajemnym napojem. Chętni mogli również zwiedzić zabytkowy kościół ewangelicko-augsburski na Rynku i od proboszcza ks. Szymona Czembora usłyszeć opowieści o jego historii. Także dla dzieci przygotowano atrakcje, takie jak tworzenie gigantycznych baniek mydlanych. - Pierwszy raz jestem z rodziną na takiej imprezie i muszę przyznać, że robi ona duże wrażenie. Uważam, że jest znacznie lepszym pomysłem organizowanie nocy muzealnej dla poszczególnych miast niż większych imprez dla całego Śląska w jednym dniu - powiedziała Małgorzata Świtała z Tarnowskich Gór.

  Na zakończenie obchodów w Muzeum odbył się koncert zespołu Maes Trio i solistki sopranowej Jolanty Kremer.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama