Fałszywi policjanci zatrzymani w Koniecpolu

  Fałszywi policjanci zatrzymani w Koniecpolu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Koniecpola zatrzymali dwóch mieszkańców Częstochowy, którzy podając się za policjantów usiłowali wymusić pieniądze od właścicielki jednego ze sklepów. " Fałszywi policjanci " grozili właścicielce, iż jeśli nie przekaże im kwoty kilkunastu tysięcy złotych załatwiają jej odbiór licencji a jej rodzina może zostać pozbawiona życia. 34 letni mężczyzna i jego rok starszy kolega wpadli podczas policyjnej zasadzki.
  Dzisiaj do myszkowskiej prokuratury są doprowadzani dwaj mężczyźni, którzy działając metodą na fałszywych policjantów, usiłowali wymusić pieniądze od właścicielki jednego ze sklepów w gminie Koniecpol.

  16 czerwca do jej sklepu weszło dwóch mężczyzn w cywilu, którzy szybko okazując rzekome legitymacje policyjne, stwierdzili, iż jeśli nie przekaże im pieniędzy to załatwią jej odbiór licencji. Jeden z nich najprawdopodobniej mógł mieć przedmiot przypominający broń.

  Kobieta została także zastraszona groźbami, iż stanie się krzywda jej rodzinie, jeśli nie spełni ich żądań. Zastraszona, wręczyła rzekomym policjantom niewielki utarg sklepowy. Ta kwota jednak nie starczyła oszustom. Zażądali więcej. Umówili się z kobietą na telefon. Ustalono miejsce wręczenia pieniędzy. W tym czasie kobieta powiadomiła funkcjonariuszy z policji w Koniecpolu.

  W trakcie policyjnej zasadzki 18 czerwca około godziny 12.00, podczas odbioru kwoty kilkunastu tysięcy złotych, wpadł jeden z " fałszywych policjantów ". Drugiego zatrzymano nieopodal, gdy czekał na swojego wspólnika.

  Jeśli potwierdza się ustalania policji mężczyźni odpowiedzą za wymuszenie rozbójnicze oraz za podawanie się za funkcjonariusza policji. Za to grozi im do 12 lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama