Chorzów: Jesus Christ Superstar w WPKiW

  Chorzów: Jesus Christ Superstar w WPKiW

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Już dziś, o godz. 21.00 na Dużym Kręgu Tanecznym w WPKiW odbędzie się plenerowy pokaz rock opery "Jesus Christ Superstar" w wykonaniu artystów Teatru Rozrywki z Chorzowa
  Prezentacja odbywa się w ramach tzw. Letniej Sceny Muzycznej - projektu realizowanego przez Metropolię Silesia pod nazwą "Pełnia kultury". 13 czerwca 2009 roku mieszkańcy regionu mieli okazję obejrzeć już raz hitowy "JChS", a w ubiegłym roku - "Skrzypka na dachu".

  Polska premiera spektaklu Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera w reżyserii Marcela Kochańczyka, przekładzie Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymańskiego odbyła się 28 kwietnia 2000 roku w Teatrze Rozrywki i od tego czasu nie schodzi z afisza, ciesząc się olbrzymią popularnością wśród widzów.
  Spektakl zdobył Złotą Maskę 2001 dla Janusza Radka za rolę Judasza. W 2009 roku na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni Janusz Radek zdobył Nagrodę Publiczności, zaś Marta Tadla Nagrodę Prezydenta Gdyni.

  W chorzowskim spektaklu w rolach głównych zobaczymy Macieja Balcara, Janusza Radka, Marię Meyer, Jacentego Jędrusika, Andrzeja Kowalczyka, Martę Tadlę, Mariana Florka i Marka Chudzińskiego. Kierownictwo muzyczne objął Jerzy Jarosik, choreografia jest dziełem Jarosława Stańka, zaś scenografia - Grzegorza Policińskiego i Elżbiety Terlikowskiej.

  "Jesus Christ Superstar", WPKiW, Duży Krąg Taneczny, 22.06.2011 godz. 21.00.

  Wstęp wolny

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama