Weekend pełen dni miast i pikników. Nie siedź w domu

  Weekend pełen dni miast i pikników. Nie siedź w domu

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Electric Light Orchestra zagra w weekend w Bielsku-Białej

  Electric Light Orchestra zagra w weekend w Bielsku-Białej ©mat. prasowe

  To kolejny weekend, w którym rządzić będą dni miast i lokalne festyny. Kamil Bednarek, Feel, i przede wszystkim zapomniana legenda brytyjskiej sceny rockowej, Electric Light Orchestra! Brytyjczycy zagrają koncert w sobotę o godz. 20 na placu Ratuszowym w czasie obchodów 60. rocznicy połączenia Bielska i Białej.
  Electric Light Orchestra zagra w weekend w Bielsku-Białej

  Electric Light Orchestra zagra w weekend w Bielsku-Białej ©mat. prasowe

  Brytyjska legenda nie jest jedyną atrakcją obchodów. Na placu Wojska Polskiego będzie wesołe miasteczko, na skwerku Reksia pojawi się ciuchcia dla maluchów, a w parku przy Ratuszu zorganizowany zostanie konkurs plastyczny "Malujemy nasze miasto". Na placu Ratuszowym będzie działała "Strefa Fiata", bo Fiat, tak jak Bolek i Lolek, jest jedną z wizytówek Bielska-Białej. W "Sferze Fiata" będzie działało miasteczko sportowe, odbędzie się parada fiatów, organizatorzy zapraszają do udziału w konkursach. Obchody zwieńczy koncert Basi Trzetrzelewskiej na placu Ratuszowym o godz. 20.

  Feel będzie gwiazdą Wielkiego Pikniku Regiony Europy i Świata, który odbędzie się w niedzielę w Pszczynie. Muzycznym przedsmakiem będą sobotnie koncerty na Rynku, które rozpoczną się od godz. 16. W niedzielę główna impreza odbędzie się na stadionie MOSiR-u (ul. Bogedaina 22). Rozpocznie się o godz. 11 od meczu piłkarskiego Parlament RP kontra Parlament Ukrainy. Feel zagra o 20.30, a przed nim wystąpią m.in. Kabaret Masztalscy (godz. 16.30), Universe (17.45) i słoweńska gwiazda Nina Qi.
  Nie mniej ciekawie pod względem muzycznym będzie w Łazach. Tam gwiazdą będzie finalista programu "Mam talent" TVN - Kamil Bednarek, który wystąpi ze swoim zespołem Star Guard Muffin w sobotę o godz. 21 nad zalewem Mitręga. Niedzielny wieczór zostanie opanowany przez IV Jurajski Kabareton. Publiczność do łez postarają się rozbawić kabarety Szarpanina oraz Jurki.

  Bawić się będzie można też na dniach gminy Poraj na terenie ośrodka Vena, i Żarek. Dziś na Dniach Poraja odbędą się m.in. wybory Miss Gminy Poraj (godz. 14), koncert zespołu Chrząszcze (godz. 16), jubileusz 25-lecia zespołu Ziyo (godz. 20) oraz koncert Rudiego Schuberta z Wałami Jagiellońskimi (godz. 22).

  Wydarzeniem Dni Żarek (wszystkie imprezy będą mieć miejsce w Lasku Fabrycznym) w niedzielę będą... Mistrzostwa w Jedzeniu Pierogów, które odbędą się po koncercie Katarzyny Sochackiej (godz. 18.30). Po mistrzostwach, o godz. 19.30 żarecką publiczność bawić będzie Kabaret Pod Egidą z Janem Pietrzakiem. W sobotę natomiast gwiazdami wieczoru będą zespoły Milano, Orbidicort i Curacao.
  Mniej obfitująca w koncerty, ale nie mniej ciekawa, jest 18. Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej, które rozpoczynają się w tę niedzielę w Bytomiu. Ostatnie jego edycje gromadziły na bytomskich scenach kilkanaście tysięcy widzów i uczestników!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama