KZK GOP na wakacje, czyli w poszukiwaniu autobusu

  KZK GOP na wakacje, czyli w poszukiwaniu autobusu

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Autobusy

  Autobusy ©ARC DZ

  Od Bożego Ciała 23 czerwca obowiązuje nowy wakacyjny rozkład jazdy KZK GOP. Z racji długiego weekendu jeszcze nie wszyscy się przekonali, co oznacza. Ale w poniedziałek na przystanku czeka nas przykra niespodziana.
  Autobusy

  Autobusy ©ARC DZ

  Od 23 czerwca do 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy w miastach i gminach objętych komunikacją KZK GOP.
  ZOBACZ SZCZEGÓŁOWA LISTĘ ZAWIESZONYCH LINII AUTOBUSOWYCH I TRAMWAJOWYCH
  Organizator komunikacji informuje, że na liniach tramwajowych i autobusowych zostanie zwiększona oferta przewozowa na trasach w rejonie ośrodków wypoczynkowych i kąpielisk. Dzięki temu dojedziemy m.in. do Doliny Górnika w Chorzowie, ośrodka Sosina w Jaworznie, kąpieliska Czechowice w Gliwicach, a dłuższe autobusy pojadą także nad dąbrowską Pogorię.

  Ale na tym koniec dobrych wiadomości. Z uwagi na zmniejszone zapotrzebowanie całkowicie zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowej nr 23 oraz linii autobusowych nr: 102, 235, 237, 615, 618, 648, 804, 812, 818, 932, 952.
  Sprawdź nowy rozkład jazdy na stronie KZK GOP
  Na linii tramwajowej nr 28 oraz liniach autobusowych nr: 2, 8, 11, 24, 51, 57, 58, 61, 66, 77, 81, 96, 99, 104, 107, 111, 127, 144, 146, 149, 154, 155, 156, 164, 176, 188, 196, 212, 219, 227, 230, 236, 255, 269, 619, 676, 677, 708, 710, 721, 722, 788, 804, 805, 830, 831, 850, 880, 911, 912, 931, 936, 953, 995 i 998 będą obowiązywać rozkłady jazdy oznaczone jako ważne w okresie wakacji letnich.

  Co to oznacza dla osób, które nie mają urlopów i dojeżdżają codziennie do pracy? Konieczność wcześniejszego wstawania oraz kombinowanie dojazdu różnymi autobusami i tramwajami.

  To już druga zła wiadomość dla podróżujących komunikacją KZK GOP w odstępie kilkunastu dni. 14 czerwca zatwierdzone zostały podwyżki cen biletów.

  Co sądzicie o nowym rozkładzie jazdy? Czy jest dostosowany do potrzeb pasażerów?

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KZK GOP na wakacje...

   kamrat.w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 35

   Dobry jest tytuł dla ogłoszonego przez KZK GOP rozkładu komunikacji autobusowo-tramwajowej na wakacje.
   Czy urzędnicy z KZK GOP wiedzą o tym, że tylko uczniowie wszelkiego rodzaju szkół mają...rozwiń całość

   Dobry jest tytuł dla ogłoszonego przez KZK GOP rozkładu komunikacji autobusowo-tramwajowej na wakacje.
   Czy urzędnicy z KZK GOP wiedzą o tym, że tylko uczniowie wszelkiego rodzaju szkół mają wakacje i mniej korzystają z komunikacji?
   Czy w miesiące letnie zawieszają działalność firmy produkcyjne, handel i usługi, elektrownie, wodociągi, telekomunikacja, służba zdrowia, przedszkola, transport , służby ratownictwa, itp. itd.?!
   W jaki sposób zatrudnieni tam pracownicy mają dojechać? Przecież w dalszym ciągu funkcjonuje system 3-zmianowy.
   Znając sposób postępowania urzędników z KZK GOP, należy spodziewać się likwidacji, zawieszonych na okres wakacji wyszczególnionych linii tramwajowych i autobusowych. Dla przypomnienia podam, że tak postąpiono w przypadku linii tramwajowych nr 8,25,12,4 (już ich nie ma) i zmniejszono kursowanie w Będzinie, przerwano linię tramwajową nr 7 (nie dojeżdża do Bytomia). W dalszym ciągu zmniejszany jest tabor tramwajowo-autobusowy na poszczególnych liniach. Czy to jest poszerzenie oferty przewozowej za tak wysokie podniesienie cen biletów? Natomiast mówienie o nowym taborze jest cyklicznie powtarzane.
   Panowie z Zarządu KZK GOP czy nie wstyd wam okłamywać swoich pasażerów? Panowie prezydenci członkowie zgromadzenia czy jesteście nieświadomi tego albo nie chcecie wiedzieć. To są pieniądze podatników (publiczne) i nie wolno ich marnować. Czy to nie jest łamanie ustawy o finansach publicznych?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   autobusy

   emma (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 39

   Z powodu wakacji KZK GOP zmienia rozkład. Super! Potem niech ograniczy kursy z powodu jesiennej pluchy, siarczystych mrozów i wiosennych roztopów. Rany boskie, co za absurdalna instytucja! Na...rozwiń całość

   Z powodu wakacji KZK GOP zmienia rozkład. Super! Potem niech ograniczy kursy z powodu jesiennej pluchy, siarczystych mrozów i wiosennych roztopów. Rany boskie, co za absurdalna instytucja! Na dodatek bilety znów podrożały, a tabor jeszcze bardziej się sypie. Zlikwidujmy tę spółkę. Gminy same poradziłyby sobie z komunikacją lepiej i taniej. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DZIADOSTWO

   JO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 34

   Rozkład i tak nigdy nie był dostosowany do pasażerów więc to nic nowego...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zawieszone kursy

   Max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 31

   Cóż z tego że będzie trudniej dojechać do pracy, ważne że prezesi KZK GOP będą mogli zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla siebie oczywiście za nowatorskie rozwiązania !!! i dbabie o...rozwiń całość

   Cóż z tego że będzie trudniej dojechać do pracy, ważne że prezesi KZK GOP będą mogli zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla siebie oczywiście za nowatorskie rozwiązania !!! i dbabie o interes przedsiębiorstwa !!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miasto SILESIA

   ... jedno miasto (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 29

   Na miejsce GZM powinno powstac jedno miasto. Z zaoszczedzonych pieniedzy - po zwolnieniu zbednych urzednikow - pieniadze przeznaczyc na inwestycje i na dofinansowanie KZK GOP.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama