Gwałtowny wiatr przewrócił żaglówki. Akcja ratownicza w...

  Gwałtowny wiatr przewrócił żaglówki. Akcja ratownicza w Poraju

  SU

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sześcioro żeglarzy ucierpiało w czasie regat rozgrywanych na zbiorniku w Poraju, gdy silny podmuch wiatru przewrócił ich żaglówki.
  Policjanci z posterunku wodnego w Poraju i z częstochowskiej komendy przeprowadzili akcję ratunkową na porajskim zalewie. Wyciągnęli z wody 6 osób, których łódki przewróciły się podczas regat żeglarskich.

  Pomoc przyszła w porę i nikomu nic się nie stało. Gwałtownie zmieniająca się pogoda, silne podmuchy wiatru i opady deszczu utrudniały rywalizację. W ciągu godziny przewróciły się dwie łodzie, a ich 3-osobowe załogi wpadły do wody.

  Zawodnicy byli wyczerpani próbami postawienia żaglówek. Natomiast ich łodzie znoszone przez wiatr stwarzały zagrożenie dla innych jednostek. Pełniący w tym czasie służbę na akwenie policjanci wyciągnęli z wody pływające osoby i przetransportowali do brzegu. Przywrócili również do stanu żeglugowego dryfujące łodzie.

  Sezonowy Posterunek Wodny Policji w Poraju działa od 30 maja. Pełniący tam służbę policjanci z myszkowskiej komendy są wspomagani przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  UnjntktdYiT

  CYFpSqiNyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

  THX that's a great anwser!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo