Gwałtowny wiatr przewrócił żaglówki. Akcja ratownicza w...

  Gwałtowny wiatr przewrócił żaglówki. Akcja ratownicza w Poraju

  SU

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sześcioro żeglarzy ucierpiało w czasie regat rozgrywanych na zbiorniku w Poraju, gdy silny podmuch wiatru przewrócił ich żaglówki.
  Policjanci z posterunku wodnego w Poraju i z częstochowskiej komendy przeprowadzili akcję ratunkową na porajskim zalewie. Wyciągnęli z wody 6 osób, których łódki przewróciły się podczas regat żeglarskich.

  Pomoc przyszła w porę i nikomu nic się nie stało. Gwałtownie zmieniająca się pogoda, silne podmuchy wiatru i opady deszczu utrudniały rywalizację. W ciągu godziny przewróciły się dwie łodzie, a ich 3-osobowe załogi wpadły do wody.

  Zawodnicy byli wyczerpani próbami postawienia żaglówek. Natomiast ich łodzie znoszone przez wiatr stwarzały zagrożenie dla innych jednostek. Pełniący w tym czasie służbę na akwenie policjanci wyciągnęli z wody pływające osoby i przetransportowali do brzegu. Przywrócili również do stanu żeglugowego dryfujące łodzie.

  Sezonowy Posterunek Wodny Policji w Poraju działa od 30 maja. Pełniący tam służbę policjanci z myszkowskiej komendy są wspomagani przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UnjntktdYiT

   CYFpSqiNyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

   THX that's a great anwser!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo