Mistrz ćwiczy na macie

  Mistrz ćwiczy na macie

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Choć jeszcze nie ogląda się za kobietami, to o figurach ma świetne pojęcie, szczególnie tych matematycznych.
  Bo na matematyce 12-letni Beniamin Stecuła z Bytomia zna się doskonale, na tyle dobrze, że po raz trzeci stanął na międzynarodowym podium i to nie w byle czym, bo w grach matematycznych i logicznych.

  A między rozrywkami ścisłymi, wyskakuje po medale sportowe i to dosłownie, gdyż Beniamin jest nie tylko matematykiem, ale i rokującym nadzieje na przyszłość gimnastykiem.
  Kolejny medal właśnie dołącza do kolekcji. Złoto zdobyte w ubiegły weekend, już po raz trzeci przywiózł do domu z Paryża, bo to właśnie tam regularnie startuje w Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych i nieprzerwanie broni tytułu mistrza świata.


  Równie bezpieczne są jego tytuły na krajowym podwórku. Kangur Matematyczny, Alfik, Mat, Bajkowe Zadania, Nudna Matematyka czy Kwadratura Koła to tylko niektóre z konkursów, w których przez ostatnie lata zajmował wiodące lokaty.

  Paryski bój nie należał do łatwych. Do walki o miano najzdolniejszego dziecka, jeszcze w eliminacjach stanęło 100 tys. ochotników z całego świata. - Kategoria wiekowa Beniamina została zmodyfikowana w stosunku do poprzednich edycji konkursu. Tym razem rywalizowały dzieci 12-letnie i o rok starsze. Baliśmy się, że Beniamin może mieć problem. Ale udało się po raz kolejny - mówi Grażyna Stecuła.

  Krócej niż mama o francuskiej przygodzie opowiada Beniamin. - Było trudno - stwierdza i dodaje: - Przygotowywałem się do zawodów, codziennie rozwiązuje zadania przez dwie godziny.

  W wolnym czasie między zawodami, najbardziej lubi oglądać telewizję i grać na komputerze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama