Sosnowiec: Przedsiębiorcy rozmawiali w Media Centrum o...

  Sosnowiec: Przedsiębiorcy rozmawiali w Media Centrum o turystyce [ZDJĘCIA]

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: Przedsiębiorcy rozmawiali w Media Centrum o turystyce [ZDJĘCIA]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Jak przyciągnąć turystów i sprawić, by powracali w dane miejsce? Dlaczego nawet pięciogwiazdkowy hotel nie gwarantuje nam udanych wakacji w Polsce? W jaki sposób szukać informacji o ciekawych miejscach i zabytkach do zwiedzenia?
  Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestniczy konferencji "Od pasji do pomysłu i aktywności biznesowej w turystyce", która odbyła się w Media Centrum w Sosnowcu, czyli siedzibie redakcji "Dziennika Zachodniego".

  - Przeciętna rodzina Malinowskich przyjeżdża na wakacje w Polsce i może sobie zarezerwować wcześniej nocleg z wyżywieniem. Hotel czy kwatera, w której się zatrzymała nie proponuje już na przykład wycieczek. Wszelkie zwiedzanie trzeba zorganizować sobie samemu. Za granicą to nie do pomyślenia - mówi Bartosz Miara ze Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość, która zorganizowała konferencję.

  Dlatego organizacja proponuje stworzenie portalu internetowego, na którym każdy mógłby znaleźć ciekawe i aktualne opisy tras turystycznych, zdjęcia i filmiki, a także ocenę miejsc i obiektów zrobioną przez samych turystów, którzy mogliby zaproponować też swoje obiekty.

  - Turyści często sugerują się ilością gwiazdek hotelu sądząc, że to świadczy o jakości świadczonych usług. Tymczasem gwiazdki oznaczają jedynie stan techniczny, a jakość usług w takich hotelach często pozostawia wiele do życzenia - mówi Bartosz Miara.

  Jak podkreśla, dużą rolę mogą odegrać animatorzy, czyli osoby, które na turystyce mogą zarobić duże pieniądze współpracując z kilkoma obiektami, promując je i proponując turystom ciekawe oferty zwiedzania.

  Konferencja była częścią projektu "Aktywator Biznesowy, czyli od pasji do pomysłu i własnego biznesu" realizowanego przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość dzięki pieniądzom z UE.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama