Industriada 2011: Dwa razy więcej uczestników, niż przed...

  Industriada 2011: Dwa razy więcej uczestników, niż przed rokiem!

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Blisko 54 tysiące ludzi odwiedziło 34 zabytki techniki w 24 miastach naszego regionu. W sumie spędzili 350 godzin jeżdżąc drezyną w Bytomiu, szyfrując miasto w Cieszynie, czy zwiedzając kopalnię w Zabrzu. Dziś w Bibliotece Śląskiej odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej 2. edycji święta Szlaku Zabytków Techniki, Industriady. Przedstawiono plany rozwoju szlaku oraz nagrodzono zwycięzców konkursu ZOBOart.
  Industriada 2011: Dwa razy więcej uczestników, niż przed rokiem!

  ©Arkadiusz Gola

  - Sądzę, że jeśli ktoś miał wątpliwości czy dziedzictwo ery industrialnej jest pożądaną wizytówką województwa śląskiego, to tegoroczna impreza rozwiała je - powiedział wicemarszałek województwa, Jerzy Gorzelik.

  Tegoroczne święto zabytków techniki przyciągnęło na szlak prawie dwukrotnie większą liczbę zwiedzających niż rok temu (29 tys.). W mediach ukazało się łącznie 1 700 publikacji na temat imprezy, wartych - jak oszacowali urzędnicy - ponad 2 miliony złotych. - 97 procent z nich miała wydźwięk pozytywny bądź czysto informacyjny. Zaledwie niespełna 3 proc. - negatywny - wyliczył Tomasz Stemplewski, dyrektor wydziału promocji w urzędzie marszałkowskim.


  ZOBACZ ZDJĘCIA Z INDUSTRIADY 2011 W WOJ.ŚLĄSKIM

  Budżet zakończonej edycji Industriady, zamknął się w kwocie 2,5 mln zł. W kampanii udało się zaprosić do współpracy Discovery Channel.

  - Mam nadzieję, że po tych doświadczeniach nawet najwięksi sceptycy nie będą kwestionować zasadności organizacji przyszłorocznej imprezy. Industriada jest ambitnym projektem, który cały czas się rozwija. W przyszłym roku promowana będzie także poza województwem śląskim. Mamy nadzieję, że wkrótce stanie się rozpoznawalna nie tylko w skali ogólnopolskiej, jak i środkowoeuropejskiej - podkreślał Gorzelik.

  Przygotowania do kolejnej edycji ruszą pełną parą już w październiku. Tymczasem wiele obiektów szlaku czekać będzie sporo pracy. - Zdajemy sobie sprawę, że infrastrukturę części obiektów trzeba usprawnić - przyznaje Adam Hajduga, zastępca dyrektora wydziału promocji i współpracy międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. - Dlatego musimy zidentyfikować stan istniejący zabytków - sprawdzić nie tylko infrastrukturę, ale i dostępność i poziom świadczonych usług. O ile z tym ostatnim można sobie poradzić organizując szkolenia dla personelu, to w przypadku infrastruktury potrzebne są już konkretne inwestycje - wyjaśnia Hajduga.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama