Górale strzygli owce w chorzowskim zoo [ZDJĘCIA]

  Górale strzygli owce w chorzowskim zoo [ZDJĘCIA]

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Owca wrzosówka ma nowe opiekuni. To tancerki z Lia Fail
  1/9
  przejdź do galerii

  Owca wrzosówka ma nowe opiekuni. To tancerki z Lia Fail ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Czy irlandzki taniec może mieć coś wspólnego z wielkim strzyżeniem owiec wrzosówek, sympatycznych i uwielbianych przez najmłodszych mieszkańców naszego regionu zwierząt ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego? Wbrew pozorom tak! I to bardzo wiele. Owce wrzosówki to odmiana wypasana w Irlandii.
  Dlatego też zaproszenie na wczorajsze wielkie strzyżenie tych zwierząt w chorzowskim zoo tancerze z Zespołu Tańca Irlandzkiego Lia Fail przyjęli entuzjastycznie. Co więcej, jedną z owieczek zaadoptowali i będą jej sponsorami.

  - Podczas strzyżenia owce zawsze głośno protestują, bo nie przywykły do tego, aby je tak obłapywać - śmieje się Jolanta Kopiec, dyrektor chorzowskiego zoo. - Trzeba im jednak wełnę przycinać, ponieważ jest bardzo gorąco, owce się z nią męczyły. A teraz od razu widać, że się ożywiły i zaczęły oddychać przez skórę! - opowiada Jolanta Kopiec wskazując na świeżo przystrzyżone owce wrzosówki.

  Akcja strzyżenia tych zwierząt w zoo w Chorzowie odbyła się już po raz drugi. Zwierzęta straciły wełnę dzięki góralom, którzy niestrudzenie i bardzo wprawnie je strzygli przy pomocy specjalnych nożyc. Tym razem jednak oprócz owieczek, wełnę straciły alpaki i lamy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama