Ważne
  Multimedialne Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach 2 sierpnia...

  Multimedialne Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach 2 sierpnia zostanie otwarte dla zwiedzających FOTO

  Zdjęcie autora materiału

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach będzie jednym z najnowocześniejszych muzeów w całym województwie.
  1/14
  przejdź do galerii

  Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach będzie jednym z najnowocześniejszych muzeów w całym województwie. ©arc Urząd Miasta i Gminy Żarki

  Już 2 sierpnia o godzinie 10:00 multimedialne Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach zostanie udostępnione dla zwiedzających. Muzeum z pewnością będzie jedną z turystycznych wizytówek całej gminy i stanowić będzie “łakomy kąsek” dla turystów odwiedzających nasz region.
  Stuletni młyn elektryczny, którego lata świetności już dawno minęły, przeszedł w ostatnich tygodniach gruntowną metamorfozę. W jego wnętrzu wszyscy zwiedzający zobaczą niepowtarzalną ekspozycję związaną z młynarstwem, szewstwem, bednarstwem, kołodziejstwem i piekarstwem, a wszystko przeplatane będzie z historią Żarek.
  – Kiedyś do młyna przyjeżdżali rolnicy z okolicznych wsi. Teraz liczymy na turystów z różnych zakątków naszego województwa i kraju – podkreśla burmistrz Żarek, Klemens Podlejski.


  Na wszystkich tych, którzy już pierwszego dnia zdecydują się odwiedzić multimedialne muzeum, czekać będzie darmowy wstęp oraz moc atrakcji. W młynie oprócz ekspozycji zaplanowano zabawy i animacje dla najmłodszych. Na miejscu będzie można spotkać prawdziwego bednarza. Tajniki swojej pracy zdradzi rzeźbiarz, będzie można również zobaczyć, jak się robi aniołki z wapienia. W programie zabawy ruchowe z Pracownią EtnoJurą, specjały z Zagrody Maciejówka, słodycze z Manufaktury Hokus Pokuss i wiele, wiele innych interesujących propozycji.
  Wędrówka po muzeum przypominać będzie spacer historycznymi uliczkami Żarek pośród ulicznej gwary i przechodniów. To swoista podróż do przeszłości. Muzeum Dawnych Rzemiosł ma charakter multimedialny, to rodzaj parku technicznego. Elementy ekspozycji pozwolą na dotykanie, zaglądanie, sprawdzanie, czy wąchanie niektórych przedmiotów.

  Zwiedzający będą mogli samodzielnie wykonywać drobne prace związane z rzemiosłami, zarówno podczas zwiedzania ekspozycji jak i w sali warsztatowej. Obiekt jest przystosowany do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama