Ważne
  Śląskie: Letnie rozkłady jazdy są znów pełne niespodzianek

  Śląskie: Letnie rozkłady jazdy są znów pełne niespodzianek

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Około sześćdziesięciu pociągów wycofały z letniego rozkładu jazdy śląskie Przewozy Regionalne. Ich listy daremnie jednak szukać na dworcach oraz na stronie internetowej przewoźnika.
  Śląskie: Letnie rozkłady jazdy są znów pełne niespodzianek

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Magdalena Tosza, rzeczniczka Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, podkreśla, że wszystko odbyło się zgodnie z planem, a "szkolne" pociągi są wyraźnie zaznaczone w rozkładzie jazdy, więc korzystający z nich podróżni nie powinni być zaskoczeni tą zmianą. Na pocieszenie dodaje, że zwiększyła się częstotliwość kursowania kilku składów InterRegio (m.in. z Katowic przez Częstochowę do Gdyni), a do rozkładu jazdy wracają tymczasowo (do końca września) dwa połączenia z Katowic do Wisły.

  Podróżni mają jednak zastrzeżenia do formy, w jakiej kolejarze wprowadzili wakacyjne zmiany. - Co szkodziło dzień przed wycofaniem szkolnych pociągów przypomnieć tę informację przez megafon? Przecież to nic nie kosztuje! Zapomniałam o tej zmianie i omal nie spóźniłam do pracy. Zdążyłam w ostatniej chwili - skarży się Maria, dojeżdżająca z Zawiercia do Katowic.

  Kłopoty mają też pasażerowie z przystosowaniem się do nowych godzin kursowania autobusów i tramwajów Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, od 23 czerwca miał wejść w życie letni rozkład jazdy. Tyle tylko, że na większości przystanków wiszą stare rozkłady, a skonsternowani podróżni zastanawiają się, o której godzinie przyjedzie autobus.
  Tomasz Musioł z biura prasowego Związku wyjaśnia, że zmiany dotyczą jedynie wybranych linii.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama