Chcemy mieć czyste windy! Jak to zrobić? W stolicy wiedzą

  Chcemy mieć czyste windy! Jak to zrobić? W stolicy wiedzą

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zdrowy człowiek, bez ćwiczeń i treningów, może wstrzymać oddech na około minutę. Niestety, w przypadku jazdy windą w 20-piętrowym budynku to zdecydowanie za mało! Śmierdzi i jest niewiarygodnie brudno. Zróbcie zdjęcie wind, którymi jeździcie. Zrobimy galerię wstydu.
  Nasze osiedlowe windy są z reguły zdewastowane i cuchną

  Nasze osiedlowe windy są z reguły zdewastowane i cuchną ©Arkadiusz Ławrywianiec

  A kto mieszka w wieżowcu, ten wie, że oddychać powietrzem, które śmierdzi uryną, to prawdziwy koszmar.

  Nietypowe rozwiązanie tego problemu zastosują w Zarządzie Dróg Miejskich w Warszawie. "Nie sikaj" albo "zachowaj windę w czystości" - taki komunikat usłyszą ci, którzy zdecydują się załatwić swoje potrzeby fizjologiczne w jednej z ośmiu nowych wind, które wkrótce pojawią się przy rondzie Dmowskiego. Oprócz monitoringu, czystości będą strzec tam czujniki wilgoci - bat na niekulturalnych przechodniów, którzy windy zamieniają w publiczne toalety.


  - Pomysł jest ciekawy - przyznaje Ewa Dorobińska, rzecznik prasowy Urzędu Dozoru Technicznego. - Ale o tym, czy pomoże w rozwiązaniu problemu, zapewne przesądzą szczegóły techniczne. Zwłaszcza zdolność czujników do reagowania na bardzo mały wzrost wilgotności powietrza w windzie, która się porusza i cały czas jest wentylowana - dodaje.

  Na razie w windach w Śląskiem nietypowego rozwiązania nikt nie stosuje. Jednak i u nas zakłada się techniczne nowinki. W tych nowocześniejszych urządzeniach działa monitoring, bezpośrednio połączony z ochroną budynku. A jak podkreśla rzeczniczka UDT, jest to bardzo dobra forma odstraszacza.

  - Nieraz wystarczy sama atrapa kamery, by delikwent nie zostawił po sobie śladu - mówi.
  Również u nas wiele wind potrafi mówić - niektóre po śląsku! Jednak informuje nas wyłącznie na jakim piętrze jesteśmy. - Byliśmy mile zaskoczeni reakcją naszych klientów - mówi Sonia Kostecka, dyrektor Focus Mall w Rybniku, gdzie podczas zeszłorocznych Dni Śląska komunikaty w windzie były ogłaszane po śląsku. Jak zapowiada Kostecka, z tego pomysłu jeszcze nieraz skorzystają.
  ZRÓBCIE ZDJĘCIE WINDY, KTÓRĄ JEŹDZICIE NA CO DZIEŃ. TWORZYMY GALERIĘ WSTYDU, CZYLI NAJBRUDNIEJSZYCH WIND W REGIONIE. POKAŻEMY JĄ ODPOWIEDZIALNYM I ZAŻĄDAMY POSPRZĄTANIA. ZDJĘCIA PRZESYŁAJCIE NA INTERNET@DZ.COM.PL W TEMACIE WPISZCIE: WINDA
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   windy

   XYZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 24

   Tak robią niechluje, złapać takiego na gorącym uczynku i jako kara niech myje windę przez rok. Może się nauczy i będzie szanował dobro publiczne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tam kaj miyszkom w Rybniku

   jorg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 23

   w windzie jest czysto.Widocznie w wawa droga woda,albo gorole nie wiedza gdzie sie sika.Zresztą po co piszecie o wawa?Co nas to obchodzi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   windy

   siusiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 47

   warszawa nic niwe wie na temat czystości w windach. Gdy jestem w warszawskiej windzie to robię siusiu i nawet kupkę udało mi się zrobić !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zarabiaj przez ogladanie reklam !

   net (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 27

   Chcesz zarobić pieniądze w internecie ? Z 20Dollars2Surf, używaj komputera, tak jak zawsze, ale dodatkowo, zarabiaj.!!!
   wejdź zobacz przekonaj się
   http://pl.20dollars2surf.com/?ref=336809

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama