W Cieszynie kręcono "Wszystkie kobiety Mateusza"

  W Cieszynie kręcono "Wszystkie kobiety Mateusza"

  Witold Kożdoń, Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  I koniec! Ostatni klaps do filmu "Wszystkie kobiety Mateusza" stuknął nad Olzą przy ul. Puńcowskiej, gdzie mieściła się filmowa posiadłość głównego bohatera. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają, aż film wejdzie na ekrany kin.
  Filmowcy kręcili zdjęcia w wielu miejscach

  Filmowcy kręcili zdjęcia w wielu miejscach ©Łukasz Klimaniec

  - Samego Cieszyna jest w filmie mnóstwo. Miasto to jeden z bohaterów filmu, choć sama nazwa "Cieszyn" nigdzie nie pada - mówi Artur Więcek, reżyser filmu. Twórca "Anioła w Krakowie" nie krył zachwytu nad miastem, które jego zdaniem architektonicznie przypomina Wiedeń, Kraków i Lwów.

  - W kadrze wygląda bardzo pięknie, do tego jest świetnie położony. To właściwie archetypiczne miasto, z wieżą kościoła, rzeką, rynkiem, urokliwymi uliczkami.

  Agata Kulesza, jedna z aktorek grających w filmie, podkreślała, że Cieszyn żył pracą ekipy filmowej. - Ludzie traktowali nas z zainteresowaniem i otwartością. Statyści nigdy nie byli znudzeni i nawet zamknięcie ulicy nie było jakimś wielkim problemem - powiedziała.


  Wiesław Gogol z Cieszyna, który jako statysta brał udział w kręceniu siedmiu scen do filmu, przyznaje, że była to znakomita przygoda. Wcześniej przecież nad Olzą nie kręcono filmu przez tak długi okres.
  - Zostaną miłe wspomnienia. Można było z bliska podejrzeć aktorów i ich pracę. Miasto zaistniało dzięki temu filmowi, teraz warto zastanowić się, jak to wykorzystać - mówi.

  NAJNOWSZE INFORMACJE KULTURALNE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  Zdjęcia do "Wszystkich kobiet Mateusza" kręcono przez kilka miesięcy w różnych częściach Cieszyna. Na efekty trzeba zaczekać do przyszłego roku. - To ma być kino obyczajowe, choć mam nadzieję, że momentami będzie śmiesznie. Wiele rzeczy jest bowiem w tym filmie zabawnych inaczej - mówi Krzysztof Globisz, odtwórca głównej roli.


  Wakacyjne kadry zdradzą nam coś
  Fragmenty filmu zobaczymy nad Olzą już podczas zbliżającego się festiwalu "Wakacyjne kadry".

  "Wakacyjne kadry" to festiwal filmowy, na którym wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. W tym roku odbędzie się on od 10 do 17 lipca, a widzowie obejrzą m.in. produkcje Woodego Allena, animacje nie tylko dla dzieci oraz najnowsze filmy polskie. Fragmenty "Wszystkich kobiet Mateusza" będzie można obejrzeć w sobotę, 16 lipca, w kinie Piast o 13.00.

  Będzie też spotkanie z twórcami filmu. "Wszystkie kobiety Mateusza" to film, w którym śmierć jednego z głównych bohaterów niczego nie kończy, ale jest początkiem lawiny zdarzeń, które do góry nogami wywracają życie, spokojnego miasteczka.

  Jak można wykorzystać film do promocji Cieszyna? Kto powinien tym się zająć?

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zapowiada się świetnie !

   Paweł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   http://polskifilm.com.pl/wszystkie-kobiety-mateusza-2013/

   Film zapowiada się naprawdę rewelacyjnie !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama