Bielski EnerSys: Koniec strajku!

  Bielski EnerSys: Koniec strajku!

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bielski EnerSys: Koniec strajku!

  ©Jacek Drost

  Jest porozumienie w bielskiej spółce EnerSys! Dzisiaj dokładnie o godz. 14.00 w zakładzie zakończy się trwający od trzech tygodni strajk generalny połączony z głodówką części pracowników.
  Bielski EnerSys: Koniec strajku!

  ©Jacek Drost

  - Doszliśmy do porozumienia z pracodawcą. Jeśli chodzi o finanse to może nie do końca jesteśmy usatysfakcjonowani, ale udało się także załatwić drugą rzecz - ma zmienić się podejście do pracowników, bo do tej pory byli traktowani przez kadrę kierowniczą bardzo źle. To był obóz pracy. To ma się zmienić. Czeka nas ciężka praca - mówi Grzegorz Janoszek, przewodniczący zakładowej Solidarności.  Strajkującym udało się wywalczyć, że dostaną podwyżki 1 zł za godzinę pracy (średnio pracownicy zarabiają na produkcji 17 - 18 zł, ale w tą stawkę wliczone jest wszystko, m.in. premie). Dodatkowo pracodawca da im po 700 złotych premii w dwóch ratach.


  NAJNOWSZE INFORMACJE Z DZIAŁU PIENIĄDZE NA DZIENNIKZACHODNI.PL

  Strajk w EnerSysie rozpoczął się trzy tygodnie temu. Pracownicy domagali się podwyżek, bo prowadzone od marca negocjacje płacowe skończyły się fiaskiem. Dwa związki zawodowe działające w spółce zażądały podwyżek po 600 złotych brutto dla każdego pracownika i podniesienia stawek za pracę w soboty. Później związkowcy zeszli ze swymi żądaniami do około 250 zł podwyżki na osobę. Jednak zarząd spółki gotów był zgodzić się jedynie na 150 zł podwyżki. Z powodu fiaska rozmów płacowych najpierw odbył się czterogodzinny strajk ostrzegawczy, a teraz rozpoczął się strajk generalny. Po kilku dniach rozpoczęła się w zakładzie głodówka. Podjęło ją 13 pracowników. W poniedziałek przed zakładem odbyła się pikieta zorganizowana przez Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność.

  - Bez wsparcia Zarządu Regionu byłoby ciężko dojść do porozumienia - podkreśla Janoszek.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama