Katowice: Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2011 [ARTYŚCI, BILETY,...

  Katowice: Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2011 [ARTYŚCI, BILETY, PROGRAM]

  Wioleta Niziołek/Echo Miasta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Festiwal po raz kolejny odbędzie się na terenie po Kopalni Katowice

  Festiwal po raz kolejny odbędzie się na terenie po Kopalni Katowice ©TNM

  Tauron Nowa Muzyka to festiwal bliski naszemu sercu z kilku powodów. Po pierwsze to kopalnia nowych dźwięków, które do tej pory nie przebiły się do powszechnej świadomości, a jak najbardziej na to zasługują. Po drugie miejsce - teren po KWK Katowice, który sam w sobie jest wyjątkowy.
  Festiwal po raz kolejny odbędzie się na terenie po Kopalni Katowice

  Festiwal po raz kolejny odbędzie się na terenie po Kopalni Katowice ©TNM

  No i po trzecie, po raz kolejny festiwal odbędzie się pod patronatem naszej gazety. Wprawdzie TNM zamknie w sierpniu sezon festiwali, ale już teraz brakuje karnetów 4 - dniowych, a na koncert finałowy została garstka biletów.

  TNM to z jednej strony zdolni debiutanci, z drugiej starzy wyjadacze, którzy często po raz pierwszy zaprezentują w Katowicach materiał ze swoich nowych płyt. W tym roku organizatorzy zdecydowali się oddać jedną ze scen pod kuratelę artysty.
  W tej roli Mary - Anne Hobbs, jedna z największych propagatorek nowych brzmień, znana już tauronowej publiczności. Przywiezie nam dawkę najlepszego dubstepu i gatunków pokrewnych w wykonaniu m.in. londyńskiego producenta Ramadanmana czy przedstawicieli instrumentalnego hip - hopu: Lorna i Rasa G.

  Kolejna scena festiwalu to Little Big, na której zobaczymy najciekawszych wykonawców związanych z agencją bookingową założoną w 2004 roku (mroczne, ale optymistyczne brzmienia). Tu zaprezentują się m.in. Emika (zjawiskowe połączenie dubstepu z wpływami niemieckiej sceny elektro i popową wrażliwością) i Walls, którzy łączą klasykę lat 80-tych i 90-tych z nowoczesnymu trendami.

  Na klubowej scenie zobaczymy i usłyszymy to, co najciekawsze w nieco bardziej kameralnych odmianach muzyki elektronicznej. To właśnie tam będziecie mogli usłyszeć po raz pierwszy w Polsce chilijskiego DJ-a i producenta Matiasa Aguayo. Obok niego wystąpią też Sir Positive (Superpitcher) nazywany klasykiem techno-popu i Jacek Sienkiewicz - jeden z prekursorów polskiej sceny techno.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   XgKjLCBrlXZwXhiFYNC

   gUjnjjohKzODkemgJua (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 59 / 54

   Your article was ecxellent and erudite.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama