Ważne
  Czytaj, nim ruszysz do Gdyni na Open'er [PORADNIK]

  Czytaj, nim ruszysz do Gdyni na Open'er [PORADNIK]

  OSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W tym roku "otwarcie" festiwalu należy do grupy Coldplay

  W tym roku "otwarcie" festiwalu należy do grupy Coldplay ©mat. zespołu

  30 czerwca na terenie lotniska Kosakowo po godzinie 16 rozpocznie się Heineken Open'er Festival - największa w naszym kraju impreza muzyczna i jedna z najbardziej prestiżowych w całej Europie.
  W tym roku "otwarcie" festiwalu należy do grupy Coldplay

  W tym roku "otwarcie" festiwalu należy do grupy Coldplay ©mat. zespołu

  Kilkadziesiąt tysięcy osób do najbliższej niedzieli, 3 lipca bawić się będzie przy dźwiękach muzyki artystów, z najwyższej światowej półki.

  Symbol festiwalu czyli Main Stage (scena główna) to konstrukcja, która ma 25 metrów szerokości i 18 metrów wysokości. Na wieżach po bokach sceny umieszczone zostały telebimy, dzięki którym nawet w oddali będzie znakomicie widać artystów, m.in. Prince'a , The Strokes czy Pulp.
  W tym roku na festiwalowiczów czekać będzie nowy Tent Stage (scena w namiocie), gdzie wystąpi m.in. James Blake czy zespół Hurts. Wymiary tej sceny to: 112 metrów na 127 metrów i 30 metrów wysokości w najwyższym jej punkcie.

  WSZYSTKO O OPEN'ERZE 2011 - PROGRAM, BILETY, LINE-UP

  Na cztery dni teren lotniska Kosakowo (które ma około 100 hektarów) zamieni się w małe miasteczko, gdzie poza w sumie 7 różnej wielkości scenami do dyspozycji festiwalowiczów będą bogato zaopatrzone strefy gastronomiczne, "Meeting Points" (cztery miejsca, w których będzie można skorzystać z bezprzewodowego internetu), sklepik z festiwalowymi gadżetami, Kids Zone - czyli specjalna strefa dla festiwalowiczów, którzy przyjadą z małymi dziećmi, czy wreszcie Signing Tent - namiot, w którym będzie można zdobyć autografy niektórych gwiazd festiwalu. W tym roku Open'er obchodzi 10. urodziny zatem podczas festiwalu pojawią się specjalne jubileuszowe niespodzianki.

  Jedną z nich jest wystawa zdjęć ze wszystkich edycji festiwalu. Kolejną atrakcją jest Diabelski Młyn. Koło będzie mieć średnicę 30 metrów i ważyć będzie około 60 ton. W ciągu godziny przejechać się na nim będzie mogło nawet 600 osób.

  Poradnik  O czym należy pamiętać jadąc na Open'era?

  Karnety i bilety jednodniowe wymienia się na festiwalowe opaski, których nie można ściągać do końca festiwalu. Punkt wymiany jest przy wejściu na teren imprezy, ale warto skorzystać z dodatkowego punktu wymiany przy dworcu głównym w Gdyni.

  Bezpłatne autobusy kursować będą wahadłowo od gdyńskiego dworca na lotnisko Kosakowo (przystanek od ul. Zielonej). Kursują co kilka minut, do zakończenia imprezy w danym dniu. Teren festiwalu czynny jest od godz. 16 do 4 nad ranem.

  Pamiętaj, by nie zabierać ze sobą aparatów cyfrowych o matrycy większej niż 5.0 Mpix (niedozwolone jest m.in. wnoszenie lustrzanek małoobrazkowych i cyfrowych). Nie wniesiesz też parasolek ze szpicem, noży, gazu czy ostrych narzędzi.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zarezerwuj-nocleg

   ben (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Mi się zdarzyło nocować w Gdyni, jak szukałem noclegu w Trójmieście zajrzałem po prostu na portal zarezerwuj-nocleg.com i znalazłem odpowiednie propozycje dla siebie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama