Ważne
  Wicewojewodowie Spyra i Dąbrowa odchodzą z urzędu

  Wicewojewodowie Spyra i Dąbrowa odchodzą z urzędu

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk już niedługo jednoosobowo będzie kierował województwem. Jego dwaj zastępcy Stanisław Dąbrowa i Piotr Spyra odejdą z urzędu.
  Piotr Spyra

  Piotr Spyra ©Karina Trojok

  Dwaj zastępcy wojewody: Stanisław Dąbrowa (PSL) i Piotr Spyra (PO) startują w jesiennych wyborach parlamentarnych i nie mogą łączyć pracy z udziałem w kampanii wyborczej.

  Wicewojewodowie będą musieli odejść z urzędu, ale jak można przypuszczać zrobią to dopiero we wrześniu, a zatem na niecałe dwa miesiące przed październikowymi wyborami.

  Choć Zygmunt Łukaszczyk, samorządowiec bardzo popularny i lubiany, był kuszony przez PO do startu w wyborach, to nie zdecydował się na wejście w parlamentarną politykę. Podjęcie decyzji ułatwił mu premier Donald Tusk, który uznał, że wojewodowie nie powinni trafiać na wyborcze listy, bo mają inne zadania do wykonania.

  Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, premier nie powoła też zastępców dla startujących w wyborach wicewojewodów, bo nie opłaca się to na tak krótki okres. O tym, kto będzie wojewodą po wyborach, zdecydują oczywiście ich wyniki - stanowisko wojewody jest na długiej liście politycznych łupów zwycięskiej partii lub koalicji.

  Jeśli wygra PO, Zygmunt Łukaszczyk, który ma świetne relacje z premierem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji Jerzym Millerem, ma spore szanse na pozostanie na stanowisku. Pytanie tylko, jak ułoży się koalicyjna arytmetyka. Trudno się bowiem spodziewać samodzielnych rządów PO.
  Sprawdź najnowsze wydarzenia z kampanii wyborczej w województwie śląskim

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przechta P.S.

   hynek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

   Ludzie. Spyra to KARIEROWICZ , KTÓRY ZROBI WSZYSTKO BY MIEĆ SIĘ LEPIEJ. A gdzie ten jego wielki ROPŚ. Przecież to też była przykrywka do jego "działalności". Chcecie mieć dobrego posła , to...rozwiń całość

   Ludzie. Spyra to KARIEROWICZ , KTÓRY ZROBI WSZYSTKO BY MIEĆ SIĘ LEPIEJ. A gdzie ten jego wielki ROPŚ. Przecież to też była przykrywka do jego "działalności". Chcecie mieć dobrego posła , to głosujcie na faceta który zmienia partie jak rękawiczki. "oleje" WAS wcześniej niż później.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spyra

   Darkanzali (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

   Zobaczcie w ilu partiach był Spyra. Człowiek bez poglądów chory na wladzę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   łukaszczyk

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

   Przez kogo lubiany,chyba tylko przez partyjnych kolesiów.Prześledzcie karierę tego pana to się zdziwicie jaki to karierowicz i partyjniak.Co zrobił dla Śląska jakoś nic mi nie przychodzi na...rozwiń całość

   Przez kogo lubiany,chyba tylko przez partyjnych kolesiów.Prześledzcie karierę tego pana to się zdziwicie jaki to karierowicz i partyjniak.Co zrobił dla Śląska jakoś nic mi nie przychodzi na myśl,tylko to ,że uwielbia pchać się na afisz.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   obrzydliwy Spyra, obrzydliwy styl tekstu

   Achim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 23

   "Choć Zygmunt Łukaszczyk, samorządowiec bardzo popularny i lubiany,"

   Takie cos nazywacie, pupolizoki, zurnalizmem ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tyn typ tysz sie w PO znolozł?

   jokel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 29

   Dejcie Spyrze robota! Nojlepij na grubie, na wonglu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przedajne "motyki"?

   Lecům do geldu jak ćmy do uogńa! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 27


   Jedyn a drugi! :-(

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co czeka naszego Maestro.

   Będziemy tęsknić. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 31

   Po wyborach Warszawa, następnie pewnie Bruksela, potem już chyba tylko ONZ. Powodzenia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spyra, krzyżyk na drogę, i nie wracaj!

   BogdanP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   Tak jak napisał Michał Smolorz: "...Jeśli ktoś kiedyś pokusi się o sprecyzowanie kompletnej listy partyjnych transferów Spyry oraz opisze zestaw jego politycznych kostiumów, może na tej pracy...rozwiń całość

   Tak jak napisał Michał Smolorz: "...Jeśli ktoś kiedyś pokusi się o sprecyzowanie kompletnej listy partyjnych transferów Spyry oraz opisze zestaw jego politycznych kostiumów, może na tej pracy zyskać stopień naukowy i sławę. Bo ów ma za sobą flirty m.in. ze Zjednoczeniem Chrześcijańsko-Narodowym, z Prawem i Sprawiedliwością, z Ligą Polskich Rodzin, z Ruchem Odbudowy Polski, z Prawicą Rzeczpospolitej, by w końcu wylądować w objęciach Platformy Obywatelskiej. Nietrudno powiązać te transfery ze spodziewanymi lub uzyskanymi awansami, pod tym względem lokuje się bardzo blisko fredrowskiego Papkina. "

   Może wreszcie zniknie ze Śląska ten Polaczek, chociaż z drugiej strony nie chcę mieć takiego przedstawiciela Śląska w Sejmie.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama