Ważne
  Chorzów: W WPKiW trwa renowacja ławek. Z przerwami

  Chorzów: W WPKiW trwa renowacja ławek. Z przerwami

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ławki w Alei Żyrafy mają być kompletne już na początku lipca

  Ławki w Alei Żyrafy mają być kompletne już na początku lipca ©Michał Pluta

  Mirosław Kazior mieszka na os. Tysiąclecia w Katowicach. Naprzeciw osiedla położony jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.
  Ławki w Alei Żyrafy mają być kompletne już na początku lipca

  Ławki w Alei Żyrafy mają być kompletne już na początku lipca ©Michał Pluta

  - Kilka razy w tygodniu spaceruję po parku z małym dzieckiem. Czasem po spacerze mam ochotę usiąść na ławce i trochę odpocząć - opowiada nasz Czytelnik. - Niestety, zauważyłem, że ławki w Alei Żyrafy i na głównym trakcie przy ogrodzie zoologicznym w przeważającej części nie mają oparć - dodaje.

  Rzeczywiście, niektóre ławki w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku są zdekompletowane. W żaden sposób nie można na nich odpocząć i wygodnie usiąść.


  - Oparcia zostały zdjęte na zimę i wciąż, mimo końca czerwca, nie zostały założone. Uważam, że jest to skandal, bo pokazuje tak naprawdę kompletny brak szacunku dla tysięcy ludzi odwiedzających park - uważa nasz Czytelnik.

  Okazuje się, że 300 ładnych ławek, ufundowanych kilka lat temu przez sponsora (jeden z browarów), musi przejść renowację. - Od sześciu lat nie były gruntownie odnawiane, a nie chodzi tylko o ich pomalowanie - mówi Łukasz Buszman, rzecznik prasowy WPKiW. - Renowacja rozpoczęła się zimą, wtedy z części ławek zostały zdjęte oparcia - wyjaśnia.

  Tymczasem prace zostały częściowo wstrzymane z powodu przygotowań do otwarcia sezonu letniego.
  Chodziło o przegląd urządzeń w Wesołym Miasteczku, uruchomienie kąpieliska Fala (czynne od ubiegłej soboty) i Parku Odkrywców Explorado, który oficjalnie ma ruszyć 2 lipca.

  - Na początku lipca oparcia na ławkach w alei Żyrafy będą już zamontowane z powrotem - zapewnia Łukasz Buszman. - Na naprawę czekają też dolne części ławek, ale na pewno nie będziemy ich ściągać teraz, w środku sezonu - dodaje.

  - Chciałbym jedynie, aby park był dobrze zarządzany, przyjazny dla wszystkich ludzi. Powyższy przykład pokazuje, że tak się nie dzieje - podkreśla Mirosław Kazior. - Nie po to wydaje się pieniądze na setki ławek w parku, aby teraz nie mogły być używane przez wypoczywających.

  W każdy weekend do chorzowskiego parku przyjeżdżają setki mieszkańców z całego województwa śląskiego.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kaźory, Buszmany a insze lyńe!

   Uocućić śe! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2


   Brać śe za robota!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama