Promocja miasta w SCC? Siemianowice i Świętochłowice mają...

  Promocja miasta w SCC? Siemianowice i Świętochłowice mają swoje alejki

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Promocja miasta w SCC? Siemianowice i Świętochłowice mają swoje alejki
  40 tysięcy złotych - tyle łącznie kosztowało Siemianowice Śląskie i Świętochłowice postawienie słupka z nazwą alejki w nowej części Silesii City Center.
  Promocja miasta w SCC? Siemianowice i Świętochłowice mają swoje alejki
  Siemianowice za sześciodniową kampanię promocyjną w konkursie "Moje miasto w SCC" zapłaciły 23 tys. zł a Świętochłowice ponad 16 tys. zł. - Jednak posiadanie alei w SCC nie byłem celem samym w sobie. To była bardzo dobra możliwość promocji naszego miasta, stąd też warto było te pieniądze wydać - stwierdza Michał Tabaka, rzecznik siemianowickiego magistratu.

  O alejkę starały się również Tarnowskie Góry i Czeladź. Przegrana kosztowała ich w porównaniu ze zwycięzcami niewiele, bo 7 tys. zł i 4,5 tys. zł.

  - Nie mieliśmy w budżecie promocji zaplanowanych środków na tę akcję, gdyż udział w niej został nam zaproponowany w kwietniu. Byliśmy zmuszeni zrealizować ją jak najtaniej - wyjaśnia Jakub Szwedowski z Wydziału Promocji Miasta UM w Czeladzi.

  Pieniądze, jakie wydał czeladzki magistrat, poszły głównie na koszty transportu sprzętu nagłaśniającego i instrumentów zespołów czy zakup farb w sprayu. Tarnogórski urząd wydał 6 tys. zł na występ Krzysztofa Respondka. 300 zł kosztował go... chleb ze smalcem! - Nie żałujemy wydanych pieniędzy - przekonuje Beata Proszowska, rzeczniczka tarnogórskiego urzędu.

  - Pamiętajmy o tym, że tak naprawdę Tarnowskie Góry są miastem jednodniowej turystyki, bo tyle wystarczy na zwiedzenie kopalni, parku wodnego czy starówki i to staraliśmy się promować. Konkurs był, co przyznaje rzecznik SCC Tomasz Pietrzak, korzystny dla wszystkich. - Miasta dostały szansę na wyjście z promocją poza swoje granice. My natomiast mieliśmy jeden z najlepszych wyników odwiedzin - podkreśla.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama