Witamy prezydencję z hukiem - wystrzeliły korki szampanów

  Witamy prezydencję z hukiem - wystrzeliły korki szampanów

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Domówka u wojewody

  Domówka u wojewody ©Mikołaj Suchan

  Uczciliśmy polską prezydencję w strugach deszczu. Paskudna pogoda nie zepsuła nam na szczęście humorów, choć w imprezach plenerowych udział wzięło mniej osób niż można było się spodziewać.
  Domówka u wojewody

  Domówka u wojewody ©Mikołaj Suchan

  Były dyskoteka u wojewody, happeningi, szampan, pikniki europejskie. Operowo bawiono się w Bytomiu, balony w niebo wzleciały w Rudzie Śląskiej i Dąbrowie Górniczej, a w Częstochowie rozkrojono wielki tort. Wszystko to pod hasłem "Europa da się lubić".

  DOMÓWKA U WOJEWODY - ZOBACZ ZDJĘCIA


  To nie koniec. Dzisiaj świętowania ciąg dalszy. Z tej okazji w chorzowskim WPKiW od godz. 11 ruszy EURO Piknik. Będzie można wziąć udział w minimaratonie i w grze terenowej. Także Muzeum Śląskie zorganizowało interesujące wystawy. To m.in. "Śląskie sacrum" i prezentacja fotografii "Postindustrialne dziedzictwo Górnego Śląska". Muzeum zaprasza też na ekspozycję rzeźb "Piękno dotyku", skierowaną do niepełnosprawnych oraz wystawę "Raj utracony, czyli o ogrodach".

  W całym kraju przez pół roku odbywać się będą spotkania, wydarzenia i imprezy kulturalne. Nie inaczej będzie w Śląskiem. Już we wrześniu do Katowic na konferencję o współpracy transnarodowej przyjedzie 500 gości. W październiku zagoszczą u nas specjaliści branży górniczej. Katowice zostały wybrane jako jedno z 8 miast, w których realizowany będzie Krajowy Program Kulturalny Prezydencji. Rozmowy na ważne tematy zaplanowano też w Bytomiu, Częstochowie, Gliwicach i Bielsku-Białej.

  Jak Ty uczciłeś przejęcie przez Polskę prezydencji w UE?


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DARMOWKA

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

   Nie ma jak się bawić za podatników pieniążki.Wojewoda niech się wreszcie weżmie do roboty,a nie tylko mu zabawa w głowie.Żenada

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama