Ważne
  W ten weekend 34. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów...

  W ten weekend 34. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych [PROGRAM]

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  W ten weekend 34. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych [PROGRAM]
  1/3
  przejdź do galerii
  W dniach 13-17 lipca 2011 r. w Bielsku Białej, Jaworzu, Międzybrodziu, Istebnej i Skoczowie spotkają się uczestnicy 34 Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych motul 2011, będącego VIII Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów zabytkowych oraz rajdem FIVA typu A.
  Swój udział zgłosiło już ponad 70 załóg z kraju i zagranicy: Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec i Włoch.
  Z ciekawszych pojazdów będzie można zobaczyć z lat `20: Citroen B14G, Hudson Super Six, Ford A, lata `30 sportowe BMW 327, Opel super 6 roadster, Skoda Monte Carlo, Austin i inne, lata `40 i `50 - MG TC sport, Austin Healey, Mercedes 190SL, lata `60 i `70 Opel GT, Porsche 911, legendarne Alpine A110 oraz wiele innych ciekawych pojazdów, których nie sposób teraz wymienić.


  Trasa rajdu liczy ponad 200 km i będzie przebiegała przez malownicze tereny województwa śląskiego. Bazą rajdu jest hotel Jawor SPA w Jaworzu.

  Zawodnicy przez trzy dni będą się zmagali z zadaniami, testami, próbami sportowymi przygotowanymi przez organizatora. Punktem kulminacyjnym będzie konkurs elegancji, który odbędzie się w Bielsku Białej na placu Ratuszowym w sobotę, początek o godz. 14:00.

  Rajd Beskidzki, już po raz czwarty otrzymał licencję Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych (FIVA), i został wpisany do międzynarodowego kalendarza Rajdów Pojazdów Zabytkowych w kategorii A, co znacznie zwiększa udział załóg zagranicznych. Patronat nad imprezą, jak co roku, objął Prezydent Miasta Bielska Białej.

  Obserwatorem z ramienia FIVA będzie Pan Detlef Krukenkapf z Niemiec.

  NAJNOWSZE INFORMACJE Z DZIAŁU MOTOFAKTY

  Organizatorem rajdu jest Automobilklub Beskidzki przy współudziale Urzędu Miasta Bielsko-Biała i Skoczów oraz sponsorów, w szczególności: Motul, Bielmar, Klingspor, Brugi, Aqua i inni.


  Historia Rajdu Beskidzkiego sięga 1977 r., kiedy to w I Rajdzie Starych Samochodów wzięło udział 7 załóg. Z każdym rokiem było ich coraz więcej i z coraz więcej było uczestników zagranicznych. Jest to jedyny rajd starych samochodów w Polsce , który nie odwołał ani jednej edycji.

  Celem Rajdu jest, oprócz sportowej rywalizacji na próbach zręcznościowych i technicznych, promocja historii motoryzacji, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz Śląska, gdzie od 34 lat odbywa się impreza.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama