Rowerzyści zbierali podpisy nad zalewem Nakło-Chechło...

  Rowerzyści zbierali podpisy nad zalewem Nakło-Chechło [ZDJĘCIA i VIDEO]

  Katarzyna Nylec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rowerzyści zbierali podpisy nad zalewem Nakło-Chechło [ZDJĘCIA i VIDEO]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szendzielorz

  Przerażające prognozy pogody na dziś nie były w stanie pokrzyżować planów rowerzystów. Punktualnie o godz. 11 miłośnicy dwóch kółek spotkali się nad zalewem Nakło-Chechło, by walczyć o ścieżki rowerowe w powiecie tarnogórskim.
  W szczególności zależy im na budowie tras prowadzących nad zalew Nakło-Chechło. W sumie, mimo niesprzyjającej pogody zebrało się około 150 osób.

  Uczestników Tarnogórskiej Masy Krytycznej zainicjowanej przez naszego dziennikarza Krzysztofa Szendzielorz wsparli rowerzyści z Piekar Śląskich, Bytomia i Wojkowic. Roman Badura, organizator Bytomskiej Masy Krytycznej zaznaczał, że rowerzyści nie blokują dróg, a pokazują problem.
  Nasi dziennikarze zbierali podpisy pod petycją skierowaną do władz powiatu i gminy Świerklaniec. Uzbierało się kilka list, a w kolejce po gadżety ustawiła się naprawdę imponująca liczba rowerzystów. - Bagażnik był pełen niespodzianek, a jeszcze przed rozpoczęciem masy krytycznej zabrakło najatrakcyjniejszych gadżetów - tłumaczyła Dorota Niećko, szefowa oddziału Śląsk, która do Nakła przyjechała aż z Katowic.

  Potrzebę złożenia swojego podpisu pod petycją poczuła też Sara, zapalona rowerzystka z Tarnowskich Gór. - Przyjechałam tutaj, bo nie czuję się bezpiecznie na drogach naszego regionu. Sama jestem kierowcą i wiem, jak oni traktują rowerzystów. Trzeba powiedzieć temu stop - uważa Sara.

  ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z AKCJI ZBIERANIA PODPISÓW W PORTALU NASZEMIASTO.PL  Spotkanie nad akwenem było okazją do zadania trudnych pytań skierowanych m.in. do Kazimierza Flakusa, wójta gminy Świerklaniec czy do Józefa Korpaka, byłego starosty powiatu i radnego.

  W Nakle pojawili się też funkcjonariusze tarnogórskiej drogówki, którzy rozdawali odblaskowe gadżety i zaprezentowali swój sprzęt. Obecny na akcji przedstawiciel NSZZ Policjantów asp.sztab. Rafał Jankowski stwierdził: - Moi koledzy praktycznie co tydzień biorą udział w akcjach typu Weekend bez ofiar, Bezpieczny Weekend. Jednak jak pokazują statystyki ofiar nie da się uniknąć. W opinii samych policjantów biorących w nich udział jest stworzenie infrastruktury dla rowerzystów, czyli ścieżek.

  Pomysł, by skrzyknąć wszystkich wielbicieli sportów rowerowych zrodził się w głowie Krzyśka po śmierci Leszka Ferdyna z Miasteczka Śląskiego. Dlaczego akcja nad zalewem jest tak ważna? - Wielu z Was przyjeżdża tu na rowerach. Tras jednak nie ma. Na wiodącej do zalewu DW 908 dochodzi do potrąceń. Koncepcje budowy tras są gotowe od lat. Teraz trzeba zmobilizować decydentów, by zaczęli je budować - wyjaśnia Krzysztof Szendzielorz, inicjator akcji.

  SPRAWDŹ TRASY ROWEROWE W WOJ. ŚLĄSKIM:
  ZAGŁĘBIE
  PSZCZYNA/TYCHY
  BIELSKO i OKOLICE
  AGLOMERACJA ŚLĄSKA
  RYBNIK i OKOLICE
  JURA

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zrobili zakaz grilowania

   heheło (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 41

   nie po to , zrobili zakaz żeby nie wywalać śmieci do zalewu a szczególnie węgla pogrilowego

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zrobili zakaz grilowania

   popek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 50

   zrobili zakaz grillowania na Chechle, żeby kupować kiełbaski u sklepikarzy nad jeziorem

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama