"Straszny Dwór" podczas Bytomskiej Nocy Świętojańskiej...

  "Straszny Dwór" podczas Bytomskiej Nocy Świętojańskiej [ZDJĘCIA]

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  "Straszny Dwór" podczas Bytomskiej Nocy Świętojańskiej [ZDJĘCIA]
  1/33
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szendzielorz

  Kilka tysięcy osób z całego regionu ściągnęło w sobotę do Dolomitów Sportowej Doliny, by zobaczyć operę "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki.
  ZOBACZ ZDJĘCIA Z INSCENIZACJI STRASZNEGO DWORU W BYTOMIU

  Na spektakle bytomskiej Opery Śląskiej raz w roku widzowie muszą przynieść krzesełka turystyczne, koce lub karimaty. Dzieje się tak wtedy, gdy opera przenosi się w plener. Takie wydarzenia mają miejsce tylko na początku wakacji, podczas Bytomskiej Nocy Świętojańskiej, która odbywa się na terenie Dolomitów Sportowej Doliny.
  Nieco spartańskie warunki, jak na operę, nie przeszkadzały jednak bytomianom, ale i mieszkańcom sąsiednich miast, których rzesze ściągnęły w sobotę do DSD by zobaczyć "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki.

  - Generalnie lubię operę, dlatego tutaj przyszłam z rodziną. Byłam już tutaj w sportowej dolinie. Dwa lata temu oglądałam "Halkę". Połączenie opery i scenerii tego miejsca robi ogromne wrażenie - twierdzi bytomianka Beata Krajowska, która do DSD przyszła Katarzyną Siemianow. - Przyjechałam tutaj aż z Krakowa i nigdy nie miałam okazji zobaczyć opery w plenerze - ekscytowała się mieszkanka Krakowa.

  NAJNOWSZE INFORMACJE KULTURALNE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  Zresztą w przypadku spektakli operowych wystawianych w DSD sprawdza się stara zasada marketingowa, że najlepszą promocję robią zadowoleni klienci. Polecają oni sprawdzone produkty lub imprezy swoim znajomym. Tak było też w przypadku tarnogórzanki Marii Gad, którą do DSD ściągnęła jej koleżanka Karolina Gruszka. - Jestem tutaj po raz drugi. Przyciąga tutaj bardzo fajna atmosfera. Namówiłam więc koleżankę by przyjechała ze mną - mówi Karolina.

  Piąta Bytomska Noc Świętojańska, która odbywała się od 1 do 2 lipca, objęta została patronatem: polskiej Prezydencji w Radzie UE, Parlamentu Europejskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przypomnijmy, że w piątek w DSD odbył się wielki koncert z okazji objęcia przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej i zakończenia prezydencji Węgier. Kilka tysięcy osób wysłuchało koncertu pt. "Polak - Węgier dwa bratanki", czyli najpopularniejszych oper i operetek świata.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama