Ważne
  Bielsko-Biała: W Sferze kręcili film "Odnaleźć siebie"...

  Bielsko-Biała: W Sferze kręcili film "Odnaleźć siebie" [ZDJĘCIA]

  MAM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bielsko-Biała: W Sferze kręcili film "Odnaleźć siebie" [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©MAM

  - Z dziewczynami pracuje się trudniej, ale za to przyjemniej - mówi reżyser i scenarzysta Kamil Matusiak, który wraz z ekipą filmową Amatorskiego Klubu Filmowego " Klaps", kręcili w Galerii Sfera pierwsze sceny do filmu " Odnaleźć siebie".
  NAJNOWSZE INFORMACJE KULTURALNE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  Poniedziałek był pierwszym dniem kręcenia scen do filmu.

  - Zaczynamy w Sferze, później mieliśmy zrobić kilka scen plenerowych, ale niestety te plany zniszczyła nam pogoda. Wieczorem będziemy pracować jeszcze w Chybiu - mówi reżyser Kamil Matusiak.

  Dlaczego Bielsko-Biała i Galeria Sfera?
  - Pochodzimy z Chybia, zakupy robimy w Sferze, więc oczywiste dla nas było, że sceny w centrum handlowym chcielibyśmy zrobić właśnie tutaj, tym bardziej, że Galeria 2 Sfery jest bardzo filmowa. Dyrekcji Sfery też spodobał się ten pomysł, dlatego jesteśmy - uśmiecha się Matusiak, który swoją przygodę z filmem rozpoczynał w gimnazjum krótkimi filmami dokumentalnymi.

  Po zakosztowaniu dokumentu, młody twórca spróbował swoich sił w fabule. Powstały filmy: " Sen", " Gdzieś tam" i w zeszłym roku " Małe szaleństwa zwane miłością". - Ten ostatni był pierwszą komedią romantyczną w historii Amatorskiego Klubu Filmowego - chwali się Kamil Matusiak.

  Głównymi bohaterkami powstającego obrazu " Odnaleźć siebie" są trzy młode dziewczyny Kasia, Ola i Ania. W ich role wcieliły się Wioletta Matula, Dominika Mróz i Żaklina Witoszek.

  - To film o bliskości kobiet, o poszukiwaniu nowych doświadczeń, odkrywaniu w sobie czegoś nowego i o konsekwencjach naszych życiowych wyborów - mówi tajemniczo Matusiak. Odtwórczynie głównych ról są amatorkami, ale nie będą miały problemów z odgrywaniem na planie przyjaźni. - Prywatnie dziewczyny dobrze się znają, dwie z nich są nawet przyjaciółkami - zdradza reżyser.

  Zdjęcia potrwają do piątku, natomiast efekty pracy ekipy filmowej będą widoczne za kilka miesięcy. - Gotowy film będzie można obejrzeć u nas w Chybiu pod koniec roku. Będziemy również na kilku przeglądach filmowych i festiwalach - mówi Kamil Matusiak.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama