Ważne
  Bielski basen Start będzie miał parking!

  Bielski basen Start będzie miał parking!

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Z basenu w upalne dni może korzystać nawet 2,5 tys. osób

  Z basenu w upalne dni może korzystać nawet 2,5 tys. osób ©fot. Maurycy Marek

  Dobra wiadomość dla mieszkańców i turystów - kąpielisko Start w bielskiej dzielnicy Cygański Las będzie miało parking.
  Z basenu w upalne dni może korzystać nawet 2,5 tys. osób

  Z basenu w upalne dni może korzystać nawet 2,5 tys. osób ©fot. Maurycy Marek

  Basen został zmodernizowany, zmienił się nie do poznania, otwarto go z pompą na początku czerwca. Jednak ci, którzy wybierali się na kąpielisko mieli problem: wokół obiektu nie była miejsca, w którym można by postawić samochód, ludzie parkowali gdzie się dało. To się zmieni.

  - Chcieliśmy zrobić parking przed otwarciem kąpieliska, ale nie udało się - mówi Jan Pacia, naczelnik Wydziału Inwestycji bielskiego Urzędu Miejskiego.
  Dodaje, że plany pokrzyżowali okoliczni mieszkańcy, zwłaszcza z ul. Startowej, którzy nie godzili się na budowę parkingu. - Musieliśmy poczekać aż uprawomocni się cała procedura odwoławcza - podkreśla Pacia.

  Kiedy tylko się uprawomocniła, miasto ogłosiło przetarg na zrobienie parkingu i wybrało wykonawcę. Prace rozpoczęły się w tym tygodniu. Jeśli tylko będzie pogoda, przed wejściem na kąpielisko powstanie parking na około 150 samochodów. Jest szansa, że uda się go zrobić do końca sierpnia.

  - Będzie to duże ułatwienie dla korzystających z kąpieliska - komentuje Grzegorz Jania, dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, któremu podlega m.in. kąpielisko w Cygańskim Lesie.

  Parking na 150 samochodów nie rozwiąże problemów z postawieniem auta, bo przy dobrej pogodzie na obiekcie może przebywać nawet 2,5 tys. ludzi. Przydałby się parking z tysiącem miejsc postojowych, ale taki przy Starcie raczej nie powstanie, bo nie ma tam miejsca i pieniędzy na taką inwestycję.

  Jania mówi, że jeśli parking zostanie oddany w sierpniu, to do końca sezonu będzie bezpłatny, w przyszłym sezonie trzeba będzie za niego płacić.

  Warto wybrać się na kąpielisko do Cygańskiego Lasu

  Kąpielisko Start w Cygańskim Lesie jest jednym z dwóch odkrytych basenów w Bielsku-Białej.

  Złożone jest z dwóch basenów (jeden z torami do pływania, drugi rekreacyjny), zjeżdżalni, brodzika i placu zabaw dla dzieci, kortów tenisowych, boisk do siatkówki, ścianki wspinaczkowej i zaplecza gastronomicznego. W jednym z basenów dostępne są masaże wodno-powietrzne z tzw. rwącą rzeczką.

  Od poniedziałku do piątku bilet ulgowy kosztuje 7 zł i 12 zł bilet normalny, w weekendy cena biletu jest o trzy złote wyższa. Z biletem wstępu na kąpielisku można korzystać za darmo z wszystkiego oprócz kortów tenisowych, za które trzeba zapłacić dodatkowo 16 zł w tygodniu i 20 zł w weekend. MAM

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama