Ważne
  W Rybniku powstaną fabryki dzięki ulgom podatkowym

  W Rybniku powstaną fabryki dzięki ulgom podatkowym

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Rybniku powstaną fabryki dzięki ulgom podatkowym
  Rybnik pozazdrościł sąsiednim Żorom, na terenie których co rusz działalność rozpoczynają kolejne, międzynarodowe firmy, produkujące części do aut czy telewizorów, i też postanowił w końcu przyciągnąć poważnych przedsiębiorców. Władze będą ich "kusić" zwolnieniami z podatku na kilka lat.
  W Rybniku powstaną fabryki dzięki ulgom podatkowym
  Ale nie wszyscy przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi. Miasto, które słynie z wybudowanych w centrum dwóch galerii handlowych i kilkunastu marketów - handlowi mówi już "nie". Na zwolnienie z podatku liczyć mogą tylko firmy produkcyjne.

  Rybniczanie, szczególnie młodzi, którzy kończą naukę, mają nadzieję, że dzięki temu w końcu znajdą tu dobrą pracę. - Pracy szukałem przez dwa miesiące. Ostatecznie dostałem ją w fabryce w Gliwicach. W naszym mieście praca jest, ale głównie w sklepach, a mnie wykładanie towaru nie interesuje - mówi rybniczanin Marek Ryś.

  W mieście nikt nie ukrywa, że ulga ma służyć ściągnięciu tu przede wszystkim firm, które przy produkcji zatrudniłyby setki rybniczan. Bo z tym w Rybniku do tej pory było krucho. Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w Rybniku ma powierzchnię 18 hektarów, rosną chwasty, bo do tej pory ulokowały się tu tylko dwie firmy. Łącznie zatrudniają one zaledwie 53 osoby, a w Żorach w strefie pracuje 750!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama