Menu Region

Oszuści matrymonialni czyhają na portalach społecznościowych

Oszuści matrymonialni czyhają na portalach społecznościowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Aldona Minorczyk-Cichy

Prześlij Drukuj
Oszuści matrymonialni czyhają na portalach społecznościowych

Największy uwodziciel polskiego kina - Jurek, czyli "Tulipan" (© materiały dystrybutora)

Czujesz się samotny, szukasz drugiej połówki na portalach społecznościowych? Uważaj! Tam aż roi się od oszustów matrymonialnych. Laboratorium PandaLabs rejestruje w sieciach społecznościowych ogromny wzrost liczby e-maili od mężczyzn.
Panowie sugerują, że interesują ich poważne związki i kreują się na idealnych partnerów. Wirtualny Casanova tak naprawdę zainteresowany jest pieniędzmi poznanych pań, a nie związkiem z nimi. Jakiś czas temu podobne e-maile wysyłały do panów ponętne "Rosjanki". Tak uwodziciel, jak i uwodzicielka pragną do wybrańca (wybranki) przyjechać, ale aby to zrobić, potrzebują pieniędzy.

- Nie wiemy, ile kobiet ulegnie tym sugestiom, ale trzeba przyznać, że wiadomości, które otrzymują panie są sprytnie przygotowane, a przebieg całej korespondencji skrzętnie zaplanowany - mówi Maciej Sobianek, ekspert Panda Security Polska.


Dodaje, że w sieci można poznać wiele interesujących osób, ale mało prawdopodobne, by tylko na podstawie profilu w internecie i kilku wymienionych e-maili ktoś obdarzył nas szczerym uczuciem. Konrad K., przystojny 21-latek, już nikogo nie oszuka, bo zatrzymali go stołeczni policjanci. Poznanym na portalach społecznych paniom wyznawał miłość.
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się