Przedszkole zamknięte? Jest prywatne. Nie za darmo

  Przedszkole zamknięte? Jest prywatne. Nie za darmo

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przedszkole zamknięte? Jest prywatne. Nie za darmo

  ©Lucyna Nenow

  Przedszkole, do którego co rano zaprowadzałeś dziecko, zamknięte na cztery spusty? Cóż, personel też wyruszył na wakacje. Możesz albo zaprowadzić swoją pociechę do najbliższej dyżurującej placówki w mieście (jeśli są miejsca), albo...
  Przedszkole zamknięte? Jest prywatne. Nie za darmo

  ©Lucyna Nenow

  W internecie jest mnóstwo ofert wakacyjnej opieki nad dzieciakami składanych przez prywatne przedszkola, kluby dziecięce i osoby zajmujące się opieką nad najmłodszymi. W naszym województwie jest ich ponad 150. Chociaż miesięczny pobyt dziecka w prywatnej placówce może kosztować od 500 zł w górę, zainteresowanie taką opieką jest ogromne.


  - Codziennie odbieramy telefony z pytaniem o wolne miejsca - mówi Karolina Ziembicka, dyrektorka niepublicznego przedszkola w Siewierzu "Akademia Przedszkolaka". - Już teraz mamy dzieci zapisane na całe dwa miesiące wakacji, ale kilkoro przyjdzie też na krótszy czas.

  Jednak wakacyjna opieka to tylko jedno z wielu udogodnień, które przygotowały dla rodziców prywatne placówki. Poza standardowymi godzinami otwarcia przez cały rok, w ofercie mają np. opiekę nocną i weekendową.

  - Rodzice zostawiali u nas malucha, bo np. szli na wesele - opowiada Alicja Ciupa, właścicielka "Chatki Gagatka" w Katowicach-Brynowie. - Niektórzy wieczorem mieli ważne spotkanie, nie chcieli dziecka budzić po północy i przenosić do samochodu. Od nas odbierali go dopiero rano - dodaje.

  Jednak za taką noc bez dziecka trzeba zapłacić od 200 zł. Nieraz ceny ustalane są indywidualnie, w zależności od pory dnia, w której zostawia się dziecko i na ile godzin. Większość publicznych przedszkoli nie pracuje w pełnym wymiarze godzin, a miasta mają obowiązek wyznaczyć przedszkola, które pełnią dyżury. W Katowicach są takie we wszystkich dzielnicach. Urzędnicy przekonują, że każdy zainteresowany rodzic znajdzie w nich miejsce i opiekę dla swojej pociechy.

  Są jeszcze wolne miejsca  Przedszkole Niepubliczne "Kraina skrzatów" w Żorach. Placówka jest czynna przez całe wakacje od godz. 7 do 17.

  Niepubliczne Przedszkole Smerfy w Wojkowicach. Przedszkole w lipcu jest nieczynne. Pracę wznowi od sierpnia. Placówka jest czynna od godz. 7 do 16.

  Akademia Przedszkolaka, niepubliczne przedszkole w Siewierzu. Przedszkole jest czynne cały rok od godz. 7.30 do 18.

  "Chatka Gagatka", prywatna opieka nad dziećmi w Katowicach-Brynowie. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 17. W ofercie ma też opiekę nocną i weekendową.

  Przedszkole Niepubliczne "Promyczek" w Bielsku -Białej. Przedszkole jest czynne od godz. 7 do 17. Za dodatkową opłatą (15 zł za godz.) dzieci mogą być pod opieką pań przedszkolanek do godz. 20.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama