Mysłowice: Od poniedziałku omijajcie ul. Katowicką

  Mysłowice: Od poniedziałku omijajcie ul. Katowicką

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od poniedziałku, kto może, niech lepiej omija ul. Katowicką w Mysłowicach. Główna arteria miasta zmieni się w wielki plac budowy. Od skrzyżowania z By-tomską do Bończyka ruszy planowana od miesięcy, gruntowna przebudowa drogi. Zarówno kierowcy, jak i pasa- żerowie komunikacji miejskiej muszą się więc liczyć z utrudnieniami.
  NAJNOWSZE INFORMACJE Z DRÓG WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  Droga nie zostanie zamknięta na całej szerokości, ale na przebudowywanym odcinku wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Miasto wyznaczyło też objazdy. Kierowcy jadący z Katowic do Mysłowic, jeśli nie chcą stać w niebotycznym korku, powinni kierować się ulicami Bagienną, Lwowską, Oswobodzenia w Katowicach, następnie Bończyka, Obrzeżną Zachodnią i Mikołowską.
  Z kolei podróżujący w stronę Sosnowca powinni wybrać objazd ulicami Bytomską, Świerczyny i Obrzeż-ną Północną. W cierpliwość uzbroić się muszą pasażerowie komunikacji miejskiej, choć autobusy pojadą bez zmian i obsłużą wszystkie przystanki.

  Koniec prac zaplanowany jest na sierpień 2012, ale wszystko wskazuje, że drogę uda się przebudować wcześniej.

  - Termin ten wyznaczył sposób finansowania, który miał być rozłożony na dwa lata - tłumaczy Wojciech Król z mysłowickiego magistratu. Inwestycja została przez wykonawcę - firmę Skanska - wyceniona jednak na 5,5 mln zł, zamiast 14 - jak szacowało początkowo miasto - więc władze negocjują aneks, zgodnie z którym roboty zakończą się jeszcze w tym roku.

  W ramach przebudowy wykonawca wymieni nawierzchnię na 726 metrach Katowickiej, wykona rondo w rejonie skrzyżowania z Wielką Skotnicą (koło stacji Shell), przebuduje kanalizację deszczową, sieć wodociągową i gazową oraz zbuduje zatokę autobusową w kierunku Katowic.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama